בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: זו שעת מבחן לנחישות בהגנה על כל מה שבנינו כאן 
 
 
חדשות נענע 

מושב הקיץ של הכנסת נפתח אחה"צ בנאום מדיני של רה"מ ושל יו"ר האופוזיציה; שרון חזר והדגיש את העיקרון שלא מדברים תחת אש; שריד: ממשלת האחדות - ממשלת החיגר והעיוור; שתי הצעות אי-אמון יעלו הערב להצבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, פתח אחה"צ את מושב הקיץ של הכנסת בנאום מדיני ארוך בו שטח את משנתו: "כשיורים לא מוותרים, כשמדברים אני מודע לכך שיהיו ויתורים", אמר שרון והוסיף "מול הטרור עומדת ישראל מאוחדת ונחושה".

מאוחר יותר הערב יועלו להצבעה בכנסת שתי הצעות אי-אמון בממשלה; ככל הנראה הן יידחו ברוב גדול.
 
ראש הממשלה חזר על הקביעה כי ישראל לא תנהל משא ומתן תחת אש וכי תגיב על פעולות הטרור נגדה בתקיפות תוך יוזמה ותכנון; עם זאת, הוא הדגיש כי לישראל אין כל כוונה לכבוש שטחים המצויים בידי הפלסטינים.

שרון שב והדגיש את הצורך והחשיבות בממשלת אחדות לאומית ובאחדות בעם: "זו שעת מבחן לנחישות להגן על כל מה שבנינו כאן… יש לנו ארץ אחת קטנה ובנינו אותה לתפארת, אני משוכנע כי עם נעמוד יחד נוכל לכל האתגרים… אני מביט קדימה באופטימיות רבה וחושב שאנו יכולים לחיות כאן בשלום ובבטחון".

ראש הממשלה אף פנה בנאומו לפסלטינים ואמר כי המפתח לשלום נותר בהדברות בין הצדדים תוך התבססות על ההסכמים החתומים ועל בסיס ההדדיות: "נתיב הדמים הזה לא יוביל אתכם לשום דבר, כל מה שהשגתם היה במשא ומתן עם ישראל", אמר שרון והוסיף "אנחנו יכולים לחיות זה לצד זה ברווחה ובשלום".

הוא אף ציין כי הזמין לבקר בישראל את נשיא מצרים, חוסני מובארק ומלך ירדן, עבדאללה השני. "אשמח לראות אותם כאן, למרות חילוקי הדעות בינינו", אמר.

 

יו"ר האופוזיציה: ממשלת האחדות - ממשלת החיגר והעיוור

יו"ר האופיזציה, יוסי שריד, מתח בנאומו מעל במת הכנסת ביקורת חריפה על ראש הממשלה, שר החוץ ומדיניות ממשלת האחדות: "בסך הכל מדובר בתעלול שנועד להסיח את דעת הקהל בארץ ובעולם", אמר שריד ואף כינה את ממשלת שרון ופרס `ממשלת החיגר והעיוור`.

שריד הדגיש בנאומו כי למעשה אין הבדל מהותי בין הליכוד לעבודה ושניהם מובילים את מדינת ישראל אחורה לעבר עימות מתמשך ולא לעבר סיום העימות ושלום. היתה כאן תרמית גדולה לפני שלושה חודשים... בית חרושת ללוקשים שנמכרו לציבור ללא כל כיסוי, אמר שריד ואף תקף חזיתית את ראש הממשלה: "שרון הוא איש של האתמול, איש של המזרח התיכון הישן המסוכן", אמר שריד.


הציבור בארץ רוצה הפסקת אש ולא רוצה יותר לשלם את מחיר ההתנחלויות, אמר שריד והוסיף כי אם ניתן להגיע להפסקת האלימות תמורת הפסקת ההתנחלויות יש לעשות זאת, זה מה שרוב העם בארץ ובעולם רוצה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by