בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה אנטראקטיבית בעזרת הסלולרי 

טלוויזיה אנטראקטיבית בעזרת הסלולרי

 
 
יניב קרן, סיון.קום

צופים יוכלו להשתתף בקרוב בתוכניות טלוויזיה באמצעות משלוח הודעות SMS מטלפון סלולרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סלקום ופרטנר יאפשרו בקרוב השתתפות בשתי תוכניות טלוויזיה באמצעות הודעות SMS. שתי החברות סיימו לאחרונה ניסוי, במהלכו השתתפו עובדי החברות הסלולריות סלקום ופרטנר, מול שעשועון הטלוויזיה "הפיתוי".
 
בעקבות הצלחת הניסוי תושק בחודש יולי תוכנית "זאפ לראשון" בערוץ 1 במתכונת איטראקטיבית. "זאפ לראשון" תהיה התוכנית הראשונה בה תופעל המדיה האינטראקטיבית החדשה, במהלכה ידרשו הצופים לענות על שאלות ויזואליות באמצעות משלוח הודעת SMS. כמו כן, מתנהלים מגעים לשילוב הטכנולוגיה בעונה הבאה של השעשועון "הפיתוי".

הניסוי נערך על ידי חברת CellAct מקבוצת אלביט, ספקית פתרונות שיווקיים סלולרים לכל רשתות הסלולר, ועל ידי חברת BTV המפתחת יישומים לטלוויזיה אינטראקטיבית. הניסוי שימש כפיילוט להשקת תוכנית טלוויזיה אינטראקטיבית המערבת את הצופים בבית במתרחש באולפן בשידור חי, באמצעות הטלפון הסלולרי שברשותם.

מעל 250 עובדים של החברות הסלולריות נדרשו לענות, בו זמנית, על חמש שאלות שחוברו על ידי צוות תוכנית הפיתוי, והוצגו בפניהם על מסך. הם שלחו הודעת SMS הכוללת את שם התוכנית, מספר השאלה ומספר התשובה. 2000 הודעות SMS שנשלחו מכל המכשירים הסלולרים במשך 10 דקות, הגיעו אל מחשב מרכזי אחד שעיבד את מסת ההודעות בזמן אמת, והציג למשתתפים בצורה גרפית את התפלגות התוצאות בין החברות לאחר כל שאלה.

"השילוב בין עולם הסלולר ועולם הטלוויזיה יוצר חוויה חדשה עבור הצופה, שהופך לשותף פעיל בתוכנית באמצעות המכשיר הסלולרי האישי שלו . יתרה מכך, מדובר בקונספט אינטראקטיבי חדש המאפשר לתוכניות הטלוויזיה לשמור על קשר עם צופיהן גם לאחר שנסתיימה התוכנית, באמצעות משלוח הודעות SMS אל הטלפון הנייד שלהם, באישורם המוקדם", אמר מנכ"ל ,CellAct אבנר פורת.

חברת CellAct מקבוצת אלביט, אשר הוקמה בשנת 1999 מספקת אפליקציות על גבי כל סוגי הרשתות הסלולריות. התשתית שפיתחה החברה מאפשרת עבודה אינטראקטיבית מול מספר גדול של משתתפים.

חברת BTV קיימת כשנתיים ומפתחת יישומים לטלוויזיה האינטראקטיבית ואתרים משלימי תוכן ומבוססי תוכן לתוכניות טלוויזיה וללקוחות נוספים בתחומים שונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by