בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמצים בינ"ל למנוע הסלמה במקדוניה 

מאמצים בינ"ל למנוע הסלמה במקדוניה

 
 
חדשות נענע 

מחר יחליט הפרלמנט המקדוני האם להכריז מלחמה על המחתרת האלבנית. מצב המלחמה, אותו מנסים נאט"ו והאיחוד האירופי למנוע, יעניק סמכויות נרחבות לצבא ולממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיחוד האירופי ונאט"ו מקיימים מאמצים משותפים בכדי לעצור את הסלמת העימותים במקדוניה. אתמול (ראשון) הגיעו למקדוניה מזכ"ל נאט"ו, ג`ורג` רוברטסון, והממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חאווייר סולנה.
 
כפי שפורסם, מקדוניה מחריפה את ההתקפות על המחתרת האלבנית-מקדונית הדורשת עצמאות בחבל ארץ בצפון המדינה. ההחרפה במתקפות באה בעיקר עקב הריגתם של 10 מאנשי כוחות הביטחון בידי המחתרת. עם ההסלמה האחרונה, הודיע ראש ממשלת מקדוניה, ליובקו ג`ורג`יאבסקי, כי הממשלה שוקלת להכריז על מצב של מלחמה נגד המורדים.

מצב שכזה עשוי להוביל לעליית מדרגה נוספת בפעילות הצבא ואולי גם בזו של המורדים - עליית מדרגה אותה מנסים למנוע נאט"ו והאיחוד האירופי. הכרזת המלחמה תעניק לצבא סמכויות נרחבות יותר. כמו-כן, הממשלה תהיה רשאית לקבל מגוון החלטות מבלי לחכות לתוקף חוקי בהליך פרלמנטרי.

בכדי להכניס את מצב המלחמה לתוקפו, נדרש רוב בפרלמנט של שני שליש ולסלאווים המקדונים יש רוב כזה ואף יותר ממנו. מחר, בישיבת הפרלמנט, צפויה להתקבל ההחלטה בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by