בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרישה לסלולאריים הורגת את הגורילות 
 
 
סיון.קום

יערות העד בהן חיות הגורילות נחפרים, על מנת להשיג מינרל הדרוש להרכבת המכשירים. יצרני המכשירים: נבדוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורילות נדירות עומדות בפני הכחדה, עם התרחבות הדרישה למכשירי טלפון סלולריים ברחבי העולם: עיתון ה"דיילי אקספרס" הבריטי קובע מפי מומחים, כי חברות רבות עוסקות בחפירה ביערות העד השונים, בחיפוש אחר מינרל מיוחד, המשמש להרכבת ציוד אלקטרוני. חפירה זו, קובעים המומחים, הורסת את משכן הגורילות, ומקרבת את הכחדתן.
 
בין הנפגעים הרבים כתוצאה מהחפירות, נמנה, למשל, הפארק הלאומי בקונגו. פלישת החוצבים והחופרים הסבה לפארק זה פגיעות קשות במיוחד, ואוכלוסיית הגורילות שלו צומצמה מ- 8,000 גורילות עד לכדי 1000 פריטים בלבד.

המינרל המבוקש, הנקרא "קולטן" (Coltan), משמש, לאחר עיבודו, לוויסות חשמל במכשירים אלקטרוניים עדינים - מכשירי טלפון סלולריים, מחשבים וכדומה. מחירו של ה"קולטן" עלה בשיעור גבוה בעשר השנים האחרונות, מ- 43 דולרים בשנת 90` לכ- 790 דולרים כיום.

דוברי החברות המייצרות את המכשירים, הביעו הסתייגות מהמידע אותו מפרסם ה"דיילי אקספרס", והגיבו באופן אקולוגי וירקרק, כמצופה: חברת אריקסון טענה, כי היא דורשת מודעות סביבתית, אתית והומניטרית מכל קבלני המשנה; חברת מוטורולה גינתה את פעולות החפירה; וחברת נוקיה הבטיחה לחקור את הנושא לעומק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by