בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
750 מיליון משתמשים ב GSM 

750 מיליון משתמשים ב GSM

 
 
ישראל ביבר, סיון.קום

רשת ה GSM הגיעה ל- 750 מיליון משתמשים בעולם כולו, יותר ממספר גולשי האינטרנט הנאמד כיום על 450 מיליון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על פי נתונים שנמסרו מחברת אריקסון בכנס שערכה החברה עולה כי בחודש אוקטובר 99 הועברו מיליארד הודעות SMS בכל רשתות ה-GSM, ואילו בחודש דצמבר 1999 הועברו 2 מיליארד הודעות SMS בכל רשתות ה-GSM. בפברואר 2000 עלה מספר הודעות ה-GSM ל 10 מיליארד ובדצמבר 2000 הועברו 20 מיליארד הודעות SMS בעולם כולו.
 
כאמור, הנתונים נמסרו בכנס שערכה לאחרונה חברת אריקסון, המנסה לשכנע את חברות הסלולאר בישראל לבנות רשת משותפת לדור השלישי בשיטת UMTS (טכנולוגית ההמשך של GSM).

החברה הגדולה ביותר המספקת כבר את שירותי הדור השלישי היא NTT DOCOMO. מספר מנויי הסרטים המצויירים בחברת DoCoMo הוא 32 מליון המשלמים לחברת $1 לחודש תשלום קבוע כדי לראות סרטים מצויירים, ובנוסף משלמים עבור "זמן אויר". האינטרנט הנייד מהווה עבור DoCoMo עסק מצויין. החברה מוכרת שירותי אינטרנט נייד בסכום של 6 מיליארד דולר לשנה.

מבין השירותים הניתנים כיום ע"י החברה היפאנית קיימת דרישה גבוהה לכסף אלקטרוני, פתיחת שערים ותשלום עבור כבישי אגרה, דואר אלקטרוני, הפעלת תחנות דלק מופעלות ע"י מכשיר סלולרי וסינכרון סלולרי עם Lap Top.

כל התכונות הללו הופכות את מערכות ה G3 למערכת מאד נדרשת אבל מחיר הרשיון והספקטרום גבוה מאד; מחיר התשתית יהיה גבוה מאד; מחירי מכשירי המנויים עדיין לא ידועים וגם הם יהיו מאד גבוהים; התחזיות למועדי ההספקה של החברות נדחים כל הזמן ולא בטוח שבשנת 2005 יסופקו.

השנה ניתנו כבר 55 רשיונות ל G3 בכל העולם: באירופה, באוסטרליה, בסינגפור, ביפן ובקוריאה ואצלנו יחלו בתהליך הרישוי בקרוב ויש להניח שבישראל יינתנו 2 רשיונות נוספים.

אריקסון זכתה עד כה ב 31 חוזים בכל העולם, והיא כיום החברה עם מספר החוזים הגדול ביותר ל G3 בעולם. אריקסון גם פיתחה ציוד מנויים - מכשירים סלולריים שנוסו ופועלים ברשתות G3.

בימים אלו מגבשת חברת אריקסון הצעות שיוגשו למפעילים שייזכו לרשיון G3 ממשרד התקשורת.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by