בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש מסתובב בשטח 

וירוס תולעת חדש מסתובב בשטח

 
 
שושנה פורבס, מערכת ס

הווירוס משנה את עמוד הבית לאתר פורנו ושולח עצמו לרשימת התפוצה באאוטלוק; מיקרוסופט: הגרסה הבאה תהיה חסינה מפני וירוסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס חדש מסוג תולעת "homepage" (אתר הבית), החל להתקיף הבוקר משתמשי תוכנות אאוטלוק ואאוטלוק אקספרס. הוירוס משנה את דף הבית שלהם לאחד מארבעה אתרי סקס, ושולח את עצמו לכל מי שמופיע בפנקס הכתובות במחשב הנגוע.
 
אופן הפעולה של הוירוס דומה לוירוסים אחרים מסוגו: ברגע שמפעילים את הקישור שולח הוירוס את עצמו לרשימת הכתובות שבתוכנת הדואר ומשנה את דף הבית. הוירוס מופעל אוטומטית בכל פעם שמדליקים את המחשב.

הוירוס החדש משתייך לקבוצת וירוסים מסוג קבצי VBS . וירוסים נפוצים אלה תקפו לאחרונה מחשבים רבים בארץ ובעולם. בעולם מוכרים וירוסים דומים כגון: וירוס I- LOVE YOU ווירוס אנה קארניקובה.

למרות שקבצי VBS ניתנים לנטרול בקלות יחסית, הוירוס הנוכחי התפשט במהירות ברחבי העולם- הדיווחים הראשונים עליו הגיעו מארצות הברית, אבל לא נסתיימו שם. אחד מחברי הפרלמנט באוסטרליה, קיבל עשרה עותקים של הוירוס דקות לאחר שקיבל את ההתראה הראשונית.

מומחה אבטחה בחברת אלאדין, עופר אלזם, אומר שחסימת מכתבים נגועים, ישירות בשרת על ידי ספקיות החיבור לאינטרנט, יכולה למנוע התפשטות של וירוסים מסוג זה, אך הסינון כרוך בעלות נוספת לספקים. "הספקים יוכלו לגבות למשל מחיר מיוחד עבור קבלת אי מייל נקי. כבר כיום ישנן טכנולוגיות שמסוגלות לזהות ברמת השרת גם וירוסים חדשים ולא ידועים, כך שחסימה ברמת השרת היא מאוד אפקטיבית",אמר אלזם.

מנטויז`ן נמסר שהחברה כבר מסננת וירוסים לדואר שמגיע ללקוחות, ואילו באינטרנט זהב אומרים שסינון אפשרי, עם זאת החברה נמנעת מכך מחשש שיחסם גם דואר לגיטימי. "אנחנו ממליצים ללקוחות להשתמש באנטי וירוס מקומי אצלם", אמרה דוברת החברה..

"בגירסה הבאה של אאטולוק שתכלל באופיס XP, ישנן אפשרויות הגנה חדשות המאפשרות לארגון לבטל לכלל משתמשיו קבלה או שליחה של קבצים מסוג מסויים",אומר מנהל מערכות מידע במיקרוסופט ישראל, ירון ידידיה. "אני אישית קיבלתי הבוקר ארבעה עותקים של הוירוס הזה, מארבעה אנשים שונים, אך האאוטלוק של האופיס XP חסם אותו לחלוטין" הוא מספר.

"גם משתמשים פרטיים באופיס XP יוכלו להגדיר לעצמם בדיוק איזה סוג קבצים הם יוכלו לקבל, ואיזה ידחו אוטומטית", מוסיף ידידיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by