בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: בכיר במפלגה השמרנית השווה בין היטלר לשרדר 

בריטניה: בכיר במפלגה השמרנית השווה בין היטלר לשרדר

 
 
חדשות  נענע

השווה בין תוכנית אירופה המאוחדת של שרדר למיין קאמפ של היטלר. הוסיף כי דרכי הפעולה של מפלגת הלייבור הבריטית דומות לאלו של הנאצים. בריטניה שלושה שבועות לפני הבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושה שבועות לפני הבחירות הכלליות בבריטניה ומערכת הבחירות מתחממת. אמנם צפוי היה שנוא האיחוד האירופי והאיחוד המוניטרי יהיו בין הנושאים שיעמדו במרכז מערכת הבחירות, אולם איש לא צפה כי הנושא יגיע לרמות האלו.
 
סיר פטר טאפסל, מראשי המפלגה השמרנית, והאדם שמינה את וויליאם האג כמנהיג המפלגה השמרנית, יצא בהצהרה שאפילו השמרנים שבמפלגה השמרנית לא ממש יודעים איך לאכול אותה - הוא השווה את חזון אירופה המאוחדת של קאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, לחזונו של היטלר.

"אולי לא למדנו את מיין קאמפ של היטלר בזמן, אולם למען השם, אין כל תירוץ לא ללמוד את תוכניתו של שרדר כעת" הוא אמר בכינוס בחירות. בנוסף, הוא גם השווה בין טקטיקת השכנוע של מפלגת הלייבור לזו של הנאצים.

האג עצמו הסתייג מייד מדבריו של טאפסל, שהוסיף גם כי אסור לבריטניה להצטרף לאיחוד המוניטרי האירופי.

רשת הסי.אן.אן מדווחת כי דובר המפלגה השמרנית אמר כי "אין בכך דבר חדש. טאפסל אומר את הדברים כבר עשרים שנה. אולם מדובר בעמדות הפרטיות שלו ולא של המפלגה". אולם בכירים במפלגה קוראים לסילוקו של טאפסל, שכן מדובר באקט של "מנהיגות".

יש לציין כי מאז הציג שרדר את הצעתו להקמת ממשלה אירופית, לפני כשבועיים, התעוררו מאד המתנגדים לחברות באיחוד האירופי בקרב הבריטים. עיקר המצע של המפלגה השמרנית לקראת הבחירות הקרובות הוא שמירה על המטבע הבריטי והמנעות מהצטרפות לאיחוד המוניטרי האירופי, כמו גם שמירה על עצמאותה המדינית של בריטניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by