בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הנכבה: היערכות ביטחונית מתוגברת 
 
 
חדשות נענע 

הפלסטינים מציינים היום את "יום האסון" לציון הקמתה של מדינת ישראל; ישראלי נפצע קל מיידוי אבנים אל עבר מכוניתו; עימותים בין פלסטינים לחיילים בגדה וברצועת עזה; הרשות: יהיה 'יום נכבה' סוער; לראשונה יציינו את הנכבה גם ערביי ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הביטחון ערוכים בכוחות מתוגברים היום (שלישי) לנוכח התרעות על כוונת הפלסטינים לבצע גל של פיגועים, ירי מרגמות והפרות סדר לרגל "יום הנכבה" (יום האסון) של הפלסטינים לציון כינונה של מדינת ישראל.
 
"יום האסון הפלסטיני" חל ב-15 במאי, התאריך הלועזי להכרזת המדינה. בגדה וברצועה צפויות הפגנות בעד זכות השיבה ונגד המדיניות הישראלית.
 


ישראלי נפצע הבוקר באורח קל מיידוי אבנים לעבר מכוניתו בצומת רנטיס שבמערב השומרון. הפצוע קיבל טיפול רפואי במקום.
 
 

ברשות הפלסטינית הבטיחו: 'יום נכבה' סוער

אתמול (שני) הופצו כרוזים והודעות מטעם תנועות פלסטיניות שונות הקוראות להתעמת עם חיילים ומתנחלים, ולהמשיך את הגי`האד בישראל.

ברשות הפלסטינית הבטיחו `יום נכבה` סוער במיוחד. זאת בעיקר בתגובה למותם של חמשת אנשי מערכת הביטחון הפלסטינית אתמול. בשעה 12:00 היום תישמע לראשונה צפירה של שלוש דקות והפלסטינים יעמדו דום לזכר החללים. לאחר מכן יאמרו תפילות במסגדים ופעמוני הכנסיות יצלצלו.
 

מערכת הביטחון: נסיעתו של ערפאת מעידה על הסלמה


גורמי ביטחון בכירים אומרים כי אמנם הרשות לא נתנה הוראות לביצוע פיגועי טרור, אולם ערפאת מודע לעתיד להתרחש.

לטענתם כוונתו של יושב ראש הרשות לצאת היום לחו"ל, ולבקרם במצרים מעידה על ההסלמה הצפויה, ממנה מבקש ערפאת להתרחק. לדבריהם, "מדובר בטקטיקה ישנה ומוכרת של ערפאת, שמקפיד להיעדר מהאזור בכל פעם שהעניינים מתלהטים".
 

אנשי האופוזיציה האיסלמית דיברו ברדיו קול פלסטין

ברדיו פלסטין התראיינו הבוקר באופן נדיר אנשי החזית הדמוקרטית העממית, החמאס והגי`האד האיסלמי. הדוברים הצהירו כי אין דרך אחרת חוץ מדרך המאבק.

יום הנכבה יצויין גם בבירות רבות בעולם הערבי. במצרים, לבנון וסוריה צפויות להיערך הפגנות בגנות ישראל, ובירדן קראו ארגוני האופוזיציה לשביתת מחאה של שעה.
 

יום האסון - גם בקרב ערביי ישראל

לראשונה יציינו גם ערביי ישראל יום הנכבה. ההנהגה הערבית-ישראלית קראה לעמוד דקת דומייה לזכר החללים הפלסטינים. כמו-כן קראה ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל לאזרחים הערבים לקיים תהלוכות ומשמרות מחאה בצדי הכבישים.

מהועדה נמסר, כי היא תדאג להציב סדרנים בכל מקום בו יתקיים אירוע מחאה של האוכלוסייה הערבית. למרות זאת, במשטרה נערכים לקראת האפשרות כי התהלוכות ידרדרו לידי עימותים עם השוטרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by