בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וידאו על גבי מכשירי הפוקט פי סי. חלום או מציאות? 

וידאו על גבי מכשירי הפוקט פי סי. חלום או מציאות?

 
 
מערכת סיוון.קום

ארבע פתרונות מוצלחים להעברת מידע וידאו למכשירי הפוקט פי סי. מי שממש לא יכול לחכות לדור השלישי בטלפונים הסלולארים יכול להתחיל כבר כעת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וידיאו חי הוא ללא ספק אחת ההבטחות הגדולות של עידן האינטרנט הנייד. בעידן של מידע זמין המשמש כגורם הייצור מספר אחד, כולם מבטיחים לנו שבקרוב מאוד, נוכל לצפות במשחק כדורגל בשידור חי דרך מכשיר כף-היד או הטלפון החכם שלנו.
 
בינתיים זה נראה רחוק מאוד, האינטרנט כפי שהוא נראה על גבי הצגים הזעירים של הטלפונים הסלולריים ומחשבי כף-היד, מזכיר מעט את אמצע שנות ה- 90, כאשר התכנים היו ברובם טקסטואליים, עם תמונות פה ושם, אך בלי וידיאו חי, מצגות פלאש ומוסיקה.

התפנית שקיבל האינטרנט השולחני היה ביכולת להעביר את המדיות המוכרות לנו אל צג המחשב האישי. זה קרה מאוחר יותר כאשר קצבי התקשורת עלו וזה יקרה גם עבור האינטרנט הנייד.

הטכנולוגיה הזמינה שמאפשרת עבור מרבית ההתקנים הניידים העברת וידאו על גבי מכשירי כף יד זמינה אך עם רוחב הפס הנמוך אותו מציעות הרשתות הסלולריות, נדמה שהעתיד הורוד עדיין רחוק.

למרות פתיחה פסימית זו, כבר כיום יכולים משתמשים רבים במחשבי כף-יד לגלוש באינטרנט הנייד ולהנות מוידיאו חי ושידורי מוזיקה באיכות סבירה .
 

Packet Video

משתמשי מחשבי כף-היד מסדרת חלונות 3CE יכולים להנות מטכנולוגיות שונות המאפשרות הזרמת וידיאו ואודיו חי ממגוון רחב של אתרים ברשת. לשם כך, הם לא יזדקקו לחיבור סלולרי נסיוני רחב פס, אפשר לעשות זאת גם דרך קצבים ממוצעים שבין 9.6 קב"ש ל- 14.4 קב"ש.

חברת `פקט וידיאו` הייתה החברה הראשונה אשר הצליחה כבר בחודש יוני 99 להעביר סרטון וידיאו/אודיו באורך מלא דרך תשתית סלולרית ברוחב פס של 9.6 קב"ש, אל מחשב כף-יד מסדרת חלונות CE.
הטכנולוגיה של החברה מתבססת על פורמט הוידיאו Mpeg 4 שפותח במיוחד לסביבת האלחוט החדשה ומאפשר הזרמת וידיאו למספר רב של התקנים ניידים ותמיכה במסכים בעלי אבחנה שונה.

החיבור הסלולרי יכול להתבצע דרך כל אחד מן התקנים השולטים בעולם כלומר בין אם אתם מנויים על רשת GSM או CDMA, ספק השירות שלכם יוכל לספק עבורכם שירותי מידע מבוססי מולטימדיה.

תוכנת `פקט וידיאו` ניתנת להורדה חינם מאתר האינטרנט של החברה, כרגע רק לבעלי מחשב כף-יד מסדרת חלונות 3CE.
מי שמעוניין לצפות בפקקי תנועה בניו יורק בשידור חי או להתעדכן בחדשות האחרונות של ה- BBC יכול לעשות זאת כבר היום.
 
 

ספקיות הסלולר בישראל מבצעות מזה תקופה ארוכה ניסויים בטכנולוגיה של חברת Net2Wireless הישראלית. מסתבר שאפשר לגלוש ולקבל תכנים דרך חיבור סלולרי במהירות רבה גם כאשר המהירות המקורית היא רק 9.6 קב"ש או 14.4 קב"ש.

הטכנולוגיה של החברה מאפשרת למחשב כף-היד המשמש כ"לקוח רזה" להתחבר לשרת החברה לקבל תכני מולטימדיה במהירות של פי 3 עד 5 מן הקצב המקורי של תקשורת הנתונים הסלולרית. ברגע שהבקשה למידע ניתנת מצד מחשב כף-היד ולא משנה אם מדובר בקובץ וידאו/ אודיו ואפילו סתם טקסט, המידע עושה את דרכו דרך שרת החברה שם הוא בעצם עובר פעולת דחיסה המאפשרת את העברתו במהירות גבוהה יותר. המשתמש שמתחבר במהירות של 9.6 קב"ש יקבל את המידע שלו הלכה למעשה במהירות של 28.8 קב"ש ויותר. המערכת של החברה יכולה לגדול בהתאם לספק הסלולר כך שלמעשה בשלב בו נעבור לתקני תקשורת מהירים יותר (GPRS, EDGE…) , נוכל גם לקבל מידע מהיר יותר.,
ספקיות הסלולר בישראל מבצעות מזה תקופה ארוכה ניסויים בטכנולוגיה של חברת Net2Wireless הישראלית. מסתבר שאפשר לגלוש ולקבל תכנים דרך חיבור סלולרי במהירות רבה גם כאשר המהירות המקורית היא רק 9.6 קב"ש או 14.4 קב"ש.

הטכנולוגיה של החברה מאפשרת למחשב כף-היד המשמש כ"לקוח רזה" להתחבר לשרת החברה לקבל תכני מולטימדיה במהירות של פי 3 עד 5 מן הקצב המקורי של תקשורת הנתונים הסלולרית. ברגע שהבקשה למידע ניתנת מצד מחשב כף-היד ולא משנה אם מדובר בקובץ וידאו/ אודיו ואפילו סתם טקסט, המידע עושה את דרכו דרך שרת החברה שם הוא בעצם עובר פעולת דחיסה המאפשרת את העברתו במהירות גבוהה יותר. המשתמש שמתחבר במהירות של 9.6 קב"ש יקבל את המידע שלו הלכה למעשה במהירות של 28.8 קב"ש ויותר. המערכת של החברה יכולה לגדול בהתאם לספק הסלולר כך שלמעשה בשלב בו נעבור לתקני תקשורת מהירים יותר (GPRS, EDGE…) , נוכל גם לקבל מידע מהיר יותר.
 

Windows Media Player

חברת מיקרוסופט העומדת מאחורי מערכת ההפעלה למחשבי כף-היד בסדרת ה Pocket PC, מקדישה חלק נכבד ממערכת הפרסום שלה ליכולות האינטרנט של המחשבים הזעירים.

נגן המדיה החדש אותו מיקרוסופט מאפשרת לכל המשתמשים להוריד חינם, מסוגל לנגן קבצי Mp3 ישירות במחשבי כף-היד, אך גם להזרים וידיאו חי ישירות מאתרים ייעודיים. ניתן להוריד אותו חינם בקישור המצורף ולאחר מכן לגשת לאתר האינטרנט של חברת CinemaPop ולהנות מסרטים באורך מלא, כן, שעה וחצי של וידיאו עם סאונד על מרקע מחשב כף-היד שלך. ניתן למצוא באתר סרטים של ברוס לי וג`ימס דין ואפשר לצפות בהם גם באמצעות חיבור סלולרי של 9.6 קב"ש.
 

Pocket Pvs


היישום הבא לא יאפשר לכם להזרים וידיאו ישירות אל מחשב כף-היד שלכם באמצעות האינטרנט. אולם, אם ברשותכם מחשב כף-יד מסדרת חלונות 3CE, מחשב אישי וכרטיס טלוויזיה ואם אתם מבלים שעות רבות בדרך מהבית למשרד או בין הפגישות ואינכם רוצים להחמיץ את החדשות המשודרות בשעה תשע תוכלו בעזרת התוכנה להקליט כל תוכנית המשודרת בטלוויזיה.

Pocket Pvs מגיעה עם תוכנת מכתבה אשר באמצעותה אתם קובעים אילו תוכניות ברצונכם להקליט וברגע שתגיעו הביתה כל שתצטרכו לעשות הוא לבצע סינכרון אל מול המחשב האישי ולצפות בתכניות המוקלטות דרך נגן המדיה במחשב ה Pocket PC.

קטעי הוידיאו המוקלטים דורשים הרבה מאוד זכרון, לכן מומלץ לדאוג מראש שיהיו ברשותכם גם כרטיס הרחבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by