בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לחמשת השוטרים הפלסטינים שחוסלו לא היה קשר לטרור 
 
 
חדשות  נענע

צה"ל: הכוח שהשתתף בפעולה הונחה לפגוע בנושאי נשק פלסטינים בעמדה כחלק מפעולת ענישה נגד הרשות; הפעולה אושרה על ידי שר הביטחון; הרמטכ"ל: נבדוק את האירוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

גורמים ביטחוניים מודים היום (שלישי) כי חמשת השוטרים הפלסטינים שנהרגו אתמול בתקיפת צה"ל במחסום ביתוניא, לא היו קשורים לפעולות טרור נגד ישראל.
 

לדבריהם, כוחות צה"ל ומג"ב, שהשתתפו בפעולה, קיבלו הנחיות מראש לפגוע בנושאי נשק פלסטינים בעמדה ובסמוך לה.

עיתון "הארץ" מדווח היום כי ההחלטה על הפעולה אושרה בידי שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, ובידי הגורמים המתאימים בצה"ל, לאחר שמעמדת כוח 17 במקום בוצעו כמה פיגועי ירי. עם זאת במערכת הביטחון מודים שלא היה מידע מוקדם על זהות השוטרים שבעמדה, ובפועל נהרגו אנשי ביטחון שלא היה להם כל קשר לטרור.

בכירים בצה"ל ציינו שהפעולה היתה פעולת תגמול שנועדה להבהיר לפלסטינים כי כל מי ששוהה בעמדות המשמשות כבסיס יציאה לפיגועים חשוף לתגובה של צה"ל.
 

שריד מתח ביקורת על הפעולה בישיבת ועדת החוץ והביטחון

הרמטכ"ל רב אלוף שאול מופז אומר כי צה"ל לא התכוון להרוג פלסטינים בתקרית ליד ביתוניה, שבה נורו למוות חמישה פלסטינים על ידי כוחות צה"ל. הדברים נאמרו בעקבות ביקורת חריפה על הפעולה של חברי כנסת מהשמאל בוועדת החוץ והביטחון. לדבריו, יערך תחקיר כדי לבדוק מדוע נהרגו הפלסטינים.

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, טען כי הפעולה הזו הייתה טעות חמורה. "אין זו הפעם הראשונה שבה נוצר רושם שלצה"ל יש סדר יום משלו ולא תמיד ההנחיות של הדרג המדיני מתבצעות בשטח הלכה למעשה", הטיח שריד.
 
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום אקטואליה בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by