בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שורה של ניסיונות פיגוע קשים 
 
 
חדשות נענע 

מטעני חבלה בירושלים, בעזה, ועל מסילת הרכבת בקו ת"א-חיפה; רימונים במעלה אדומים; ירי בשומרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמישה ניסיונות פיגוע קשים אירעו היום (רביעי) ברחבי הארץ. בכל המקרים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.
 
לפני הצהרים התפוצץ מטען חבלה בדרך שכם במזרח ירושלים. המשטרה עיכבה לחקירה את תושב האזור, שסיפר כי הבחין בתיק על המדרכה וכשהשליך אותו לעבר השיחים נשמע הפיצוץ.

מבדיקת המשטרה עלה כי מדובר במטען צינור עם שעון עצר, שמרכיביו דומים למטען שהתפוצץ ביום שישי האחרון בשער יפו. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב מיקי לוי, העריך שהמטען נועד להתפוצץ במערב ירושלים.
 

מטען על קו הרכבת: אסון כבד נמנע

מטען שני התפוצץ אחר הצהרים על מסילת הרכבת בקו תל-אביב חיפה, סמוך לקיבוץ מעגן מיכאל. איש לא נפגע בפיצוץ, ולא נגרם נזק משמעותי לפסי הרכבת.

מדובר במסילה העמוסה ביותר בארץ, ותנועת הרכבות בה היא תכופה ביותר במשך כל שעות היום. בסריקות שנערכו באתר הפיצוץ התגלו שעון עצר, סוללה ומערך חיווטים. גורמים במשטרה העריכו כי ככל הנראה, יועד המטען להתפוצץ בעת שעברה במקום רכבת, זמן קצר לפני הפיצוץ הממשי. הפיצוץ המאוחר מנע, להערכת אותם גורמים, אסון כבד.

שתי רכבות, שנסעו על הקו בעת הפיצוץ, נעצרו, ונוסעיהן הועברו ליעדם באוטובוסים. תנועת הרכבות בקו הושבתה לשעה קלה, אך חודשה מאז.

מטען חבלה נוסף התפוצץ בצהרים סמוך לגדר המערכת, מזרחית לבית חנון שברצועת עזה. גם בתקרית זו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.
 
 

בשומרון: רימונים וירי

אחר הצהרים הושלך רימון רסס לעבר בית עסק באזור התעשייה במישור אדומים. הרימון לא התפוצץ. אזרחים שהיו במקום עצרו שלושה חשודים שניסו להימלט מהמקום, ועיכבו אותם עד להגעת שוטרי תחנת מעלה אדומים.

אחר הצהרים נורתה אש פלסטינית לעבר רכב ישראלי, שנסע סמוך להתנחלות נווה צוף, מצפון לרמאללה. לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by