בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעיות אבטחה במחשבי כף יד 
 
 
סיון.קום

מחקר של גרטנר קובע, כי אין די מודעות לאבטחת מידע במחשבי כף יד; רענון נהלים עשוי למנוע נזק רב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם הגידול בשימוש במחשבי כף יד, מתגברים החששות לאבטחת הרשתות, קובע מחקר של יחידת סוליסטה (Solista) בחברת גרטנר. הבעיות העיקריות: חוסר מודעות לאבטחת מידע, ואיבוד פיזי של מחשבי כף יד. על כך מדווחים חדשות IDG.
 
מנהלת קבוצת המחקר לניידים ואלחוט בגרטנר, רובין סימפסון, אמרה שמכשירי כף יד, המתחברים לרשת בשיטות שונות בהגנה של פיירוול, יוצרים בעיה למחלקות טכנולוגיית מידע (IT). הבעיה חמורה יותר בשל העובדה, שאין אימות של זהות המשתמש.

"יש חברות שאפילו לא מודעות לפוטנציאל ההרסני, שטמון בשימוש הנרחב במכשירים הללו", אמרה סימפסון. לדבריה, פיתוח יישומים שמחברים את מחשבי כף היד אל מערכות ה-CRM (קשרי לקוחות) וה-ERP (ניהול משאבי החברה), חושף מידע רגיש רב יותר למשתמשי המחשבים, בעוד כלי האבטחה מתפתחים לאט.

סימפסון מציעה למחלקות ה-IT לעודד משתמשים להשתמש באמצעי אבטחה פשוטים, כמו קוד PIN ייחודי וסיסמאות כניסה. עוד היא ממליצה לכלול ביישומים אפשרות לשמירת נתונים מוצפנים, מכיוון שיותר מידע רגיש יישמר על גבי המחשבים הנישאים.

עם זאת, סימפסון אומרת שנושא הווירוסים, המגיעים דרך מחשבי כף היד, נופח מעבר לפרופורציות, לא מעט על ידי חברות התוכנה. "פיתוח ווירוס, שיעבור ממחשב כף יד ויגרום נזק למחשב אישי, אינו סביר", היא אומרת.

מנהל ברית מפתחי הפלטפורמות בפאלם בדרום מזרח אסיה, גווין מקסוול, מסכים איתה: "עד היום, היה רק יישום מסוכן אחד במחשבי כף יד - הוירוס הטרויאני `ליברטי`, שהופץ בשנה שעברה, וגרם למחיקת הקבצים במחשב". הוא טוען, שהסיכונים העיקריים הם עדיין איבוד וגניבה של המחשבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by