בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שישה הרוגים בפיגוע קשה בנתניה 
 
 
חדשות נענע 

כ-100 פצועים - 30 עדיין מאושפזים בבתי החולים. הנהלת הקניון מתכוונת לפתוח אותו שוב כבר מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר ההרוגים בפיגוע בנתניה הבוקר עלה לשישה, לאחר שבשעות הצהריים נפטר אדם שנפצע אנושות מהפיצוץ. בנוסף להם נהרג גם המחבל המתאבד. כמו כן נפצעו כ-100 אנשים, חמישה מהם באורח קשה. זהו הפיגוע ה-16 במספר, מאז החלה אינתיפאדת אל-אקצה.
 
בשלב ראשוני פונו לבית החולים הלל יפה בחדרה כ-20 נפגעים, מתוכם אחד באורח אנוש, אחת בינוני, והיתר בינוני וקל. לבית החולים לניאדו בנתניה פונו כ-17 נפגעים, בהם שני ילדים. שניים מהפצועים במצב בינוני, והשאר במצב קל. לבית החולים מאיר בכפר סבא פונו כ-5 נפגעים, רובם באורח קל. הפציעות הן בעיקר פגיעות מרסיסים, חתכים, חבלות, שברים וכוויות. כ-20 פצועים נוספים הגיעו לבתי החולים באופן עצמאי, בעקבות גל הפצועים הראשון.

להלן מספרי הטלפון של מוקדי החירום של בתי החולים:
בבית החולים הלל יפה .1255166
בבית החולים לניאדו .1255191
בבית החולים מאיר .1255199
 

המאבטח סירב להכניס את המחבל

מדיווחים של עדי ראייה, עולה כי בחור כהה-עור, בשנות ה-20 לחייו, נראה מתווכח עם השומר בקניון השרון שבאיזור התעשיה בנתניה, בפינת הרחובות הרצל ופתח-תקווה, מול בית משפט השלום בעיר.

המפגע לבש מעיל כחול, שככל הנראה עורר את חשדו של המאבטח, אשר סירב להכניסו; על גבו של המתאבד נראתה בליטה גדולה, וככל הנראה מדובר במטען שנשא על גופו. במקביל, התקשרו מספר אזרחים לתחנת המשטרה הקרובה.

לאחר שהויכוח שניהל עם המאבטח נכשל, נראה המחבל כשהוא מושך חוט - ואז התפוצץ, בעוד השוטרים בדרכם לאזור. חזית הקניון רוסקה לחלוטין, וחלקים של תקרת הקניון נפגעו באורח קשה, ועומדים בפני קריסה. גורמי ביטחון אמרו, כי העובדה שהמחבל התפוצץ בכניסה לקניון, ולא בחללו הסגור, מנעה אסון כבד יותר, וסייעה להפחית את מספר הפצועים.

הנהלת הקניון הודיעה כי בכוונתה לפתוח בחזרה את הקניון כבר מחר.
 
 

ככל הנראה, מחבל של החמאס

ערוץ הטלוויזיה של החיזבאללה בלבנון מסר כי המחבל הוא מחמוד אחמד אל מרמש, בן 20 מהעיר טול כארם, שהינו חבר עז-א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס. יצויין, כי הכניסה לעיר נתניה מרוחקת רק דקות נסיעה ספורות מהעיר טול-כרם.

השייח` אחמד יאסין, מנהיג החמאס, אמר בתגובה לפיגוע כי ישראל קוצרת את פירות התוקפנות שהיא זורעת.
 

ליברמן: זו התשובה הפלסטינית ליוזמות השלום

שר התשתיות אביגדור ליברמן הגיב לפיגוע, באמרו כי "זוהי התשובה הפלסטינית ליוזמות השלום. מי שמדבר על הקפאת ההתנחלויות ביש"ע, מעודד את הטרור ושולחיו".

יו"ר סיעת העבודה, חה"כ אפי אושעיה, תושב נתניה, קרא לממשלה לראות בערפאת טרוריסט, ולפעול בהתאם.

השר רחבעם זאבי אמר כי "הלקח המתבקש גם מהפיגוע הזה הוא שיש לאסור כניסת פלסטינים לשטחי ישראל, ולו גם לצרכי עבודה".

יו"ר האופוזיציה, חה"כ יוסי שריד, אמר כי "ניסיון העבר לימד כשהיה שיתוף פעולה בין ישראל לרשות הפלסטינית, המצב היה יותר טוב".

הרב הראשי לישראל, ישראל מאיר לאו, קרא לראשי הדת המוסלמית להתנער באופן מוחלט ולגנות את כל פעולות הדמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by