בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיל האויר תקף בג'נין ובטול-כרם 
 
 
חדשות נענע 

בתקיפות אמש נהרגו 13 ונפצעו כמאה. תגובות בינ"ל קשות; אנאן: התקיפה מוגזמת וחסרת פרופורציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מדווחים כי מסוקים של צה"ל הפציצו בצהרים (שבת) את מפקדות מנגנוני הביטחון הפלסטינים בג`נין ובטול כרם.
 
על פי הדיווחים נורו שמונה פגזים, ואש עולה מחלק מהבניינים. עד כה דווח על 15 פצועים, מהם אחד באורח קשה.

בהפצצות חיל האוויר אמש (שישי) בשכם, רמאללה, טול כארם ועזה, נהרגו כ-13 פלסטינים ונפצעו עשרות.

מקורות פלסטינים מסרו כי אחד בתקיפת בית הכלא בשכם נפצע קל מחמוד אבו-הונוד, ממבוקשי החמאס. ככל הנראה, הצליח אבו-הונוד להימלט בחסות התקיפה הישראלית.

הרשות הפלסטינית קראה הלילה לקהילייה הבינלאומית לעצור את "התוקפנות הישראלית", באומרה כי ישראל טובחת בפלסטינים.

נביל אבו רודיינה, יועצו של יו"ר הרשות ערפאת, הזהיר הערב מפני "הסלמה חמורה" במצב בעקבות תקיפת צה"ל.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, תקף את ישראל בעקבות תקיפות צה"ל, וכינה את תגובתה של ישראל מוגזמת.

"אני מוטרד מאוד מהתגובה הישראלית הבלתי פרופורציונלית לפיגוע הנורא שהיה בנתניה", אמר אנאן, והוסיף, כי תגובת צה"ל רק תחריף את מרירותם של הפלסטינים.

אנאן קרא לשני הצדדים לנהוג באיפוק, ולהתחיל להפגין יכולת מדינית.

בתגובה אמר דוברו של ראש הממשלה שרון, רענן גיסין, כי תקיפת צה"ל "תואמת את חומרת הפיגוע בנתניה", וכי היא "מהווה חלק מלחימה מתמשכת של ישראל נגד מי שמכוון את הטרור".

עוד אמר גיסין, כי טביעות אצבעותיה של הרשות הפלסטינית ניכרות בפיגוע.
 

באירופה: גינויים לפיגוע - וגם לעצמת התגובה הישראלית

שר החוץ הבריטי, רובין קוק, גינה הלילה את הפיגוע, וקרא לצדדים לשים קץ למעגל שפיכות הדמים ופעולות התגמול. שר החוץ הבריטי הדגיש כי די בהורדת האלימות כדי לחזור לשולחן המו"מ "שכן ללא מו"מ, לא יהיה ביטחון לאף אחד".

גם דובר משרד החוץ הצרפתי, ברנרד ואלרו, גינה את הפיגוע, אך הוסיף כי במשרד החוץ הצרפתי נדהמו מעצמת התגובה הישראלית על הפיגוע.

מחר יגיע לישראל גם חביאר סולאנה, הממונה על ענייני החוץ באיחוד האירופי. סולאנה אמר כי "האיחוד האירופי עושה כמיטב יכולתו להפסיק את מעגל האלימות".
 
 

תגובות מודאגות גם בארה"ב

תגובות מודאגות הביעו גם שר החוץ האמריקני, קולין פאוול ושר החוץ הרוסי, איגור איבאנוב, במסיבת עיתונאים שערכו השניים בתום פגישה בוושינגטון. שר החוץ פאוול אמר כי מנהיגים במזרח התיכון ובמקומות אחרים "צריכים לגנות בחריפות את האלימות באופן נחרץ יותר ולעשות הכל כדי לשלוט ביצרים באזור הבעייתי". עוד הוסיף פאוול, כי הסלמת האלימות אמש מפריעה למאמצים למצוא פתרון צודק ובר קיימא לאזור, וקרא לישראל ולרשות להכריז על הפסקת אש ללא תנאים מוקדמים.

מאוחר יותר שוחח פאוול עם ראש הממשלה, אריאל שרון. גורם אמריקני מסר כי בשיחה, שתוכננה להתקיים עוד לפני הפיגוע בנתניה, מסר שרון לפאוול פרטים על התקפת צה"ל, והשניים דנו בהסלמה באלימות ובמסקנות דו"ח מיטשל. הדו"ח יפורסם ביום שני הקרוב בניו יורק.

דיון בנושא דו"ח מיטשל קיים פאוול גם בפגישתו עם איבאנוב. בין השאר, דנו השניים בדרכים להשתמש בדו"ח כאמצעי לקידום מאמצים מדיניים חדשים, שמטרתם לשים קץ לאלימות ולחדש את המו"מ הישראלי-פלסטיני.

פאוול גם ביטל את פגישתו עם יאסר ערפאת, שתוכננה לימים הקרובים. במחלקת המדינה האמריקאית לא קשרו באופן ישיר את ביטול הפגישה עם פיגועי אמש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by