בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירדן ומצרים מנתקות את היחסים עם ישראל 
 
 
חדשות נענע 

ועידת שרי החוץ הערביים החליטה על ניתוק הקשרים, וקראה להכנסת כוח בינ"ל לשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מאז תחילת האינתיפאדה החליטו מצרים וירדן לנתק את היחסים המדיניים עם ישראל "עד להפסקת התוקפנות הישראלית כלפי הפלסטינים".
 
ועדת המעקב של הפסגה הערבית, שהתכנסה אתמול (שבת) בקהיר, בהשתתפות שרי החוץ הערביים ויו"ר הרשות הפלסטינית ערפאת, פרסמה בעקבות הכנס הודעת סיכום, הקובעת, כי ישראל מסרבת ליוזמה המצרית-ירדנית, ומנסה להכניע את הפלסטינים בכוח. לפיכך קראו חברי הוועידה להכנסת כוח בינלאומי לשטחים, לחרם כלכלי מוחלט על מוצרים המיוצרים בהתנחלויות. הוועידה גם החליטה על ניתוק הקשרים הדיפלומטים עם ישראל עד לתום ההתקפות הישראליות על הפלסטינים. המשמעות המיידית של ההחלטה היא ניתוק, ולו זמני, של יחסי מצרים וירדן עם ישראל.

בהודעתם הביעו שרי החוץ של מדינות ערב תמיכה בהחלטת הפלסטינים להמשיך באינתיפאדה. יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הודיע בכנס שהאינתיפאדה תימשך: "לא ייתכן שנקבל פתרון שישאיר את קודשי האיסלאם והנצרות בירושלים. לא נקבל אף פתרון כשמבקשים מאתנו לוותר על זכות השיבה".

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, רענן גיסין, גינה את הודעת ועידת שרי החוץ הערביים. שר החוץ, שמעון פרס, אמר בתגובה להודעה כי הוא מביע צער על תוכנה. "את השלום צריך לטפח באופן מתמיד ובהידברות בלתי פוסקת. באוסלו הוסכם לברר את כל הבעיות בדרך של דו-שיח ליד שולחן המו"מ ללא מעורבות טרור ואלימות", אמר פרס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by