בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט הכריזה על מודל חדש לרישוי תוכנה לחברות 

מיקרוסופט הכריזה על מודל חדש לרישוי תוכנה לחברות

 
 
גיא גרימלנד, סיון.קו

לראשונה יוכלו חברות לרכוש מנויי לתוכנות; הבעייתיות: המודל החדש ידרוש מערכות ניהול יקרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הכריזה לאחרונה על מודל חדש לרישוי תוכנה בחברות, שיחל לפעול מאוקטובר 2001 בישראל ובעולם. המודל החדש, (SA-Software Assurance) יבטיח לכל ארגון שדרוגים אוטומאטיים לגרסאות החדשות ביותר כחלק ממחיר הרשיון.
 
ארגונים גדולים, שיחתמו על הסכם (Enterprise Agreement), יוכלו לבחור במסלול של מנוי תוכנה לתקופה של 3 שנים, שיאפשר להם לשכור את התוכנות בתשלומים שנתיים במקום לרוכשן. לקוחות שיחתמו על הסכמי רישוי אלה, כמו גם לקוחות שיחתמו על הסכמי רישוי (EA) חדשים, ייהנו, בנוסף לשדרוגים האוטומטיים, גם מסל מקיף של שירותים נלווים.

עד היום הנהיגה מיקרוסופט מספר גדול של תוכניות שדרוג מגוונות ללקוחותיה (ביניהן: שדרוג גרסה, שדרוג מוצר ושדרוג תחרותי). במסגרתן ניתן היה לרכוש רישיונות תוכנה בתנאים שונים ולקבל תמורת תשלומים נוספים גם שירותים נלווים נוספים.

בחודש ינואר האחרון פיתחה מיקרוסופט את מודל ה-OSL Open Subscription License, אשר איפשר השכרת תוכנות ללקוחות עסקיים.

למרות זאת, עדיין חברות רבות מתלבטות, האם המודל החדש אכן ייטיב עמן. לטענת נשיא חברת אומיקרון, דון באסל, העוסקת בפיתוח אתרי IT (טכנולוגית מידע), חברות רבות ייאלצו לבזבז זמן רב כדי לבדוק בכמה מחשבים בארגון שלהם יש את התוכנות של מיקרוסופט, באיזה מהמחשבים יש צורך לבצע בכלל שידרוג ומתי אמורות להשתחרר הגרסאות החדשות של אותן תוכנות.

"חברות רבות הולכות לבזבז זמן וכסף רב רק כדי להבין כיצד פועל המודל הזה", הסביר באסל, "אם לחברות לא יהיו מערכות ניהול שידעו להעריך את המודל, הן תצטרכנה לשלם ממון רב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by