בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל הפגיז את ביתו של ג'יבריל רגו'ב 
 
 
חדשות  נענע

שלושה פגזי טנקים נורו על הבית. חמישה משומרי ראשו של רגו'ב נפצעו. הרשות הפלסטינית: מדובר בניסיון התנקשות. רגו'ב: הוכחה כי ישראל עוסקת בטרור. בן אליעזר: רג'וב אינו מטרה. שריד: הממשלה איבדה את ראשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל הפגיז את ביתו של ראש המודיעין המסכל הפלסטיני בגדה, ג`יבריל רג`וב. לבית נגרם נזק וחמישה משומרי ראשו של רג`וב נפצעו.
 
הערוץ הראשון דיווח כי האירוע התרחש בשעות אחר הצהריים, לאחר שחייל צה"ל ששמר בישוב פסגות נפצע מירי צלף פלסטיני. חיילי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי ובמקום התנהלו חילופי אש במשך זמן מה. בשלב מסויים ירה טנק של צה"ל שלושה פגזים לעבר מה שמגדירים בצה"ל עמדה ממנה נורתה אש לעבר כוחות צה"ל. בצה"ל אומרים כי לא הייתה כל כוונה לפגוע ברגו`ב או בביתו.

הפלסטינים טוענים כי אין במקום עמדה וכי לא נורתה כל אש מהמקום.

כתוצאה מההפגזה נגרם נזק רב לחדר השינה, חדר האמבטיה והרהיטים בבית. רגו`ב עצמו שהה בבית באותו הזמן - אולם עזב את חדר השינה דקות ספורות לפני כן על מנת לדבר בטלפון הסלולארי שלו במקום עם קליטה טובה יותר. הוא נפצע באורח קל.

יש לציין כי אנשיו של רגו`ב לא משתתפים במאבק נגד ישראל ולא השתתפו באירועים עד כה. רג`וב עצמו תומך בגישה מתונה במהלך כל החודשים האחרונים וקורא לחזרה לשולחן המו"מ. כמו כן אנשיו של רגו`ב, כולל אלו שנפצעו הערב, נפגשו זמן קצר קודם לכן עם כתבים ישראלים בתדרוך ברמאללה.

רגו`ב עצמו אמר הערב בתגובה כי מדובר ב"הוכחה לקהילה הבינלאומית כי ממשלת ישראל מתעקשת להשתמש בטרור נגד הפלסטינים".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד אמר כי "או שהממשלה כבר איבדה לחלוטין את ראשה או שהיא מנהלת מדיניות יזומה שמסוכנת לישראל וממיטה עליה אסון. רג`וב גילה בחודשים האחרונים גישה יותר מתונה ואחראית כלפי המו"מ המדיני, ולהפנות אש דווקא אליו זה טמטום הרפתקני".

שריד אמר עוד כי הוא שוחח הערב עם רגו`ב, שאמר לו כי הוא אינו משנה את עמדתו וקורא לחזרה מיידית של הצדדים לשולחן המו"מ.

שר הבטחון, בנימין (פוהאד) בן אליעזר אמר הערב כי רג`וב אינו מהווה מטרה של צה"ל. בתוכנית משעל חם בערוץ השני אמר בן אליעזר כי הוא אינו מאמין שיש מפקד בצה"ל שהחליט על ירי מכוון לעבר רג`וב. עם זאת סרב בן אליעזר להגדיר את הירי כטעות.

בהודעה רשמית שיצאה מלשכת יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, נאמר כי הפגזת ביתו רג`וב היתה ניסיון ברור לחסלו.

ההודעה קוראת לארה"ב ורוסיה לפעול בתוקף כדי למנוע את איבוד השליטה על המצב והעמקת מעגל האלימות בצורה שאי אפשר יהיה להשתלט על תוצאותיו ההרסניות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by