בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'רוסיה וסין מאוחדות בהתנגדות לתוכנית הגרעין האמריקנית' 

'רוסיה וסין מאוחדות בהתנגדות לתוכנית הגרעין האמריקנית'

 
 
חדשות נענע 

שתי המעצמות טוענות כי תוכנית ההגנה החדשה של ארה"ב חותרת תחת ההסכם הקודם; נשיא ארה"ב, בוש: אני רוצה לראות 'עין בעין' עם הנשיא פוטין


 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החוץ הרוסי פירסם אמש (שלישי) הודעה לפיה רוסיה עומדת מאחורי סין ומאוחדת עימה בהתנגדות לתוכנית ההגנה החדשה מפני נשק גרעיני (NMD) שמתקדם לאחרונה נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו בוש.

 
ההודעה יצאה לאחר סדרת דיונים אינטנסיביים שקיימו השבוע פקידים רוסים וסיניים במוסקבה. שתי המדינות טוענות כי התוכנית החדשה מבטלת למעשה את ההסכם הקודם בסוגיית הנשק הגרעיני שהושג בין המעצמות בשנת 1972. בנוסף, נראה כי סין חוששת כי התוכנית החדשה תעניק לטאייוואן, שקשריה עם ארה"ב התהדקו לאחרונה, יתרון אסטרטגי באזור.

היוזמה האמריקנית החדשה באה, לדברי הממשל, לענות על השינוי במפת העימותים והאיומים הגלובלית, ולהתמודד עם מדינות שעלולות לאיים על היציבות באיזורים שונים במזרח הרחוק כדוגמת צפון קוריאה, או במזרח התיכון כדוגמת עיראק ואיראן.

נשיא ארה"ב אף ציין לאחרונה כי אינו רואה ברוסיה אוייב אלא שותף וכי היה רוצה לראות את הדברים `עין בעין` לדבריו, עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. שתי המעצמות אף ייערכו החודש בוואשינגטון דיונים בקבוצות עבודה ללבן את המחלוקות ביניהן סביב תוכנית ההגנה החדשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by