בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד חה"א: הטייס התעלם מהאזהרות 
 
 
חדשות נענע 

חה"א יירט את המטוס הלבנוני שחדר בצהריים לשמי ישראל, לאחר שהיה חשש כי יתרסק מעל אחת מערי החוף. בצה"ל: יש התרעות על נסיונות פיגוע מהאוויר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוס אזרחי לבנוני חדר הבוקר (חמישי) לשמי ישראל. חיל האוויר יירט את המטוס מעל מכמורת; שברי המטוס התפזרו באזור והטייס הועף לתוך שטח בית הספר.
 
המטוס שיורט. יריות אזהרה מאפאצ`י (מתוך: אתר מבואות-ים)
 המטוס שיורט. יריות אזהרה מאפאצ`י (מתוך: אתר מבואות-ים)   
מטוס הססנה המריא הבוקר מבירות וחדר לשטח ישראל סמוך לשעה 11:30 בבוקר; עם המעבר לשמי ישראל התלוו אליו מטוסי אף-16 של חיל האויר שניסו לאלצו לנחות בשדה התעופה בחיפה.

מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, אמר אחה"צ במסיבת עיתונאים כי מטוסי חיל האוויר ניסו לתקשר ולסמן לטייס הלבנוני להנחית את המטוס או לשוב ללבנון בכל הסימנים המוסכמים, אך הוא התעלם.

ההחלטה ליירטו, אמר חלוץ, התקבלה רק לאחר שעבר את חיפה, והגיע סמוך לחופי מכמורת, כשהוא טס בשמי ישראל לאורך החוף הצפוני של המדינה כ- 15 דקות.

תחילה נורו לעברו יריות אזהרה ממסוקי אפאצ`י, "אבל משהתעלם מהאזהרות והיה ברור מגורמים לבנוניים כי המריא ללא היתר והוא עלול להתרסק מעל לאחת מערי גוש דן הצפופות - הוחלט להפילו תוך התייעצות של `השולט` באירוע עם כל הגורמים הרלוונטים", אמר האלוף.

מלבנון נמסר בצהריים כי מדובר במטוס אימונים שהיה בדרכו לקפריסין, וכי נחטף כביכול על-ידי צמד מטוסי קרב של צה"ל סמוך לעיירה נקורה, על גבול ישראל-לבנון. לדברי הלבנונים, נעלם המטוס ממסכי הרדאר כשהתקרב לגבול ישראל, ומיד לאחריו הופיעו עליו מטוסי הקרב הישראלים.

 

הראשונים לדווח: החיזבאללה

 
תחנת הטלוויזיה של החיזבאללה, "אל מנאר", היא הראשונה שדיווחה על זהותו של הטייס, אסטפאן איקוליאן, בן 26, לבנוני ממוצא ארמני. על פי הדיווח, איקוליאן, שהינו חניך טיס ללא רשיון, הגיע אתמול מקפריסין ללבנון. הוא עזב את מדריך הטיס שלו על מסלול ההמראה בבירות, והמריא לבדו.

מצה"ל נמסר, כי גופתו של ניקוליאן נפלה מהמטוס, וחדרה דרך גג בית הספר הימי "מבואות ים", היישר לחדרה של סגנית המנהלת, ניצה קרמר. קרמר לא נפגעה, אך לקתה בהלם. שברי המטוס נמצאו בבית הספר ובבתים סמוכים בסביבה.
 
 
הדיווח הראשוני של החיזבאללה העלה חששות בישראל, לקשר בין הארגון ובין אירוע היירוט. חששות אלו גברו לאור אזהרותיו של החיזבאללה, כי יבצע פיגועים היום - יום השנה לנסיגה מלבנון. עם זאת, ככל הנראה שאין קשר, וכי טיסתו של ניקוליאן לא היתה על רקע לאומני.

ארגון החיזבאללה קיים בשעות הצהריים הפגנות ליד גבול ישראל-לבנון, סמוך למושב מרגליות, לציון יום השנה לנסיגה מלבנון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by