בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החשד: כשל הנדסי בבניין אולמי ורסאי 
 
 
חדשות  נענע

אולמרט: ייבדקו הליכי הבניה של אולם ורסאי, יתכן כי תידרש חקירה פלילית; עיריית ירושלים עצרה לפני מספר שבועות שיפוצים באולם ורסאי; מהנדס בפיקוד העורף: עד היום ארעו ארבעה מקרים של קריסת תקרות מהסוג ששימש לבניית אולמי ורסאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, אומר הבוקר (שישי) כי מבדיקות ראשוניות של תיק הבנייה של בניין אולמי ורסאי עולים מספר סימני שאלה קשים סביב הליכי הבנייה של אולם ורסאי והשיפוצים בו.
במסיבת עיתונאים שכונסה הבוקר באזור האסון הדגיש אולמרט כי יש צורך בחקירה מקיפה של האירוע וייתכן שתידרש גם חקירה פלילית.
 
לדברי ראש עיריית ירושלים, בעבר לא היה לעיריה מידע שיצביע על ליקויים בבניה, אבל הנושא ייבדק עתה באופן מקיף. "התמונה המצטיירת היא תמונה לא טובה, והיא תחייב בדיקה יסודית והסקת מסקנות מתאימה", אמר אולמרט.
 

העירייה עצרה שיפוצים באולם ורסאי

עיריית ירושלים עצרה לפני מספר שבועות שיפוצים באולם ורסאי. עצירת השיפוצים נעשתה לאחר שהתגלו ליקויים בטיחותיים בצידו השני של האולם, לא בחלק שקרס הלילה. בעבר כבר התריעו מהנדסי בניין ושכנים על הבניה הלקויה לכאורה של האולם.

בידיעה שהתפרסמה במקומון הירושלמי "כל העיר" לפני חודשיים נכתב, שבעלי האולם בקומה הראשונה בבניין תובעים חצי מיליון שקלים מבעלי אולם ורסאי שבקומה העליונה בשל בעיות שנתגלו, לטענתם, בבניה.

הלילה נחקר במשטרה מנהל אולם ורסאי והיום ייחקר גם מהנדס הבניין.
 
 

תקרות 'פל-קל'

רס"ן במיל` שאול נבו, מהנדס בפיקוד העורף, אמר הלילה בראיון לערוץ 1 כי בישראל ארעו עד היום עוד ארבעה מקרים של קריסת תקרות מסוג "פל קל", ששימשה לבניית אולמי ורסאי.

הוא ציין כי "לשכת המהנדסים אמרה שהתקרות האלה לא תקניות, והמשיכו לעבוד עם התקרות האלה", והזהיר מפני אסונות נוספים בבניינים שבהם נעשה שימוש בתקרת "פל קל".

ערן רולס, מנכ"ל מרכז הבנייה, התקרה ממנה בנוי הבניין אסורה לשימוש. לדבריו, שיטת הבנייה בעזרת תקרות פל-קל הייתה נפוצה בשנות ה-80 אולם לאחר מספר אסונות הובאה לדיון בלשכת המהנדסים ופסלה אותה לשימוש בבנייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by