בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק בארצות הברית: אתרים יוכלו לאסוף מידע על גולשים 

הצעת חוק בארצות הברית: אתרים יוכלו לאסוף מידע על גולשים

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

הצעת חוק נוספת עוסקת במיסוי האינטרנט. הסיבה: "אי מיסוי העסקים המקוונים נותן לאתרים יתרון על העסקים הלא-מקוונים, שחייבים בתשלום מס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג`ון פ. קרי, סנאטור דמוקרטי ממסצ`וסטס, יעלה בקרוב מחדש הצעת חוק, שתקל על חברות לאסוף מידע על גולשים. בנוסף, הוא מציע למסות את עסקאות האינטרנט, כך מדווחים חדשות IDG.
 
לדברי קרי, הצעותיו נועדו למנוע את נפילתם של עסקי הרשת, ולסייע להם לפרוח, תוך ביטול יתרונות לא הוגנים ויצירת כר פעולה הוגן לשני הצדדים - זה של החברות המקוונות, וזה של החברות הלא מקוונות.

קרי נשא דברים במסגרת ארוחת בוקר, שערכה מועצת התוכנה והאינטרנט של מסצ`וסטס,
Massachusetts Software & Internet Council, ביום שישי שעבר.


לפי הצעת החוק, בה תמכו הסנאטורים קרי, ג`ון מק`קיין, רפובליקני מאריזונה, וברברה בוקסר, דמוקרטית מקליפורניה, יורשו עסקים מקוונים לאסוף מידע על לקוחותיהם לצורך שיווק ממוקד, שיתבצע בין השאר באמצעות האי מייל. החוק יגדיר מדיניות שמירת פרטיות לאומית של "opt out", "להירשם החוצה", בתרגום חופשי.

"להירשם פנימה", Opt-in, משמעו, שברירת המחדל היא אי שמירת פרטים על ידי האתר. אם הלקוח מעוניין שפרטיו ישמרו, ואולי ישמשו לצרכים מסחריים, הוא צריך לאשר זאת במפורש, בדרך כלל על ידי סימון שדה בטופס.

"להירשם החוצה", opt-out, היא הגישה ההפוכה, בה ברירת המחדל היא שמירה של פרטי לקוח, ואם הוא לא מעוניין בכך, עליו לסמן את הסעיף שאומר "אני לא מעוניין שפרטי ישמרו".

קרי מציע, שכל מידע שעובר בטרנזקציות מסחריות על גבי הרשת, יוכל להישמר על ידי החברה בלי צורך באישור מוקדם של הלקוח, במדיניות "להירשם החוצה". קרי מסייג את החוק בשני תחומים - מידע רפואי ומידע כלכלי - שישארו במדיניות "להירשם פנימה". הפיקוח על שמירת הכללים יהיה באחריות ועדת המסחר הפדרלית של ארצות הברית,
ה-FTC.

"אמריקאים רבים לא מבינים, שבעולם הלא-מקוון, הם כבר איבדו את רוב הפרטיות שלהם", אמר קרי, והסביר שחברות לא מקוונות כבר חדרו לפרטיות של רובם, באמצעות דיוור ישיר, המבוסס על מידע שנאסף עליהם כשרכשו דבר מה. לדבריו, אין זה הוגן להכריח חברות מקוונות לנהוג על פי מדיניות "להירשם פנימה", רק כדי לעצור את המקבילה האינטרנטית לדואר זבל, שמציף את תיבות הדואר הפיזיות של האמריקאים, כאשר חוקים דומים לא נאכפים בעולם האמיתי.
במילים פשוטות, הוא רוצה לתקן עוול אחד על ידי יצירת עוול חדש, ולא, נניח, על ידי הטלת הגבלות על הפעילות הפוגעת בפרטיות של העסקים הלא-מקוונים.

ביולי 2000, אישר בית הנבחרים את "חוק האי מייל הבלתי רצוי" Unsolicited Electronic Mail Act. על-פי החוק יחויבו כל שולחי האי מיילים, שעשויים להתפרש כאי מיילי זבל פרסומיים, לאפשר למקבל להימנע מקבלת הודעות נוספות מאותו מקור, על ידי הסרת כתובתו מרשימת הדיוור.
בנוסף, מאפשר החוק לחברות ואנשים פרטיים, החשים ניזוקים כתוצאה מכמות האי מייל, לתבוע את השולחים במידה ולא הופסק משלוח האי מייל לאחר בקשה מפורשת. במקרים בהם אין אפשרות שהאדם הפרטי יתבע את מפיץ האי מייל, תשמש ה-FTC כנציגתו של האדם הפרטי, ותגיש את התביעה מטעמה.

באופן טבעי, חברות מסחריות מצדדות באפשרות "להירשם החוצה", אולם מתנגד עיקרי לכך היה המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב בבחירות האחרונות, אל גור. כשנשאל על כך בראיון בעיתון "יאהו! אינטרנט לייף", גיליון נובמבר 2000, אמר גור: "זה לא מעשי להניח, שכולם יוכלו לעשות החלטה כזאת, במיוחד כשאנשים לחוצים ומוטרדים ומותשים מעבודת יתר, ומנסים לשלם חשבונות. למה שהטירחה [להירשם החוצה] תוטל עליהם?".

קרי הקדים את דבריו על המיסים באומרו, שהוא מהתומכים המקוריים של הדחייה (מורטוריום) הנוכחית של תחילת המיסוי על המסחר באינטרנט. קרי צופה שבסופו של דבר, כל עסקאות האינטרנט ימוסו.

הוא לא ידע לומר, באיזו צורה יתבצע המיסוי, אולם מערכת המיסוי חייבת להיות אחידה, ולקבל את תמיכת כל חמישים המדינות בארצות הברית. יש לציין, שאפילו מס הערך המוסף בארצות הברית אינו אחיד, ולא ברור איך בדיוק תושג הסכמה בין המדינות, בנוגע למיסוי האינטרנט.

לפי קרי, המיסוי נחוץ משתי סיבות. הראשונה היא, שממשלים מקומיים רבים בארצות הברית נפגעים מאובדן ההכנסות, עקב אי מיסוי האינטרנט. השנייה היא, שאי מיסוי העסקים המקוונים נותן להם יתרון לא הוגן על העסקים הלא-מקוונים, שחייבים בתשלום מס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by