בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחוז בתי האב המחוברים לרשת בארץ גבוה מן הממוצע האירופאי 

אחוז בתי האב המחוברים לרשת בארץ גבוה מן הממוצע האירופאי

 
 
יניב קרן, סיון.קום

חברת המחקרים נילסן נט רייטינג שנבחרה לבדוק את הרייטינג ברשת, ערכה סקר מקדים וגילתה שאחד מכל שלושה בית אב בישראל מחובר לרשת; עוד התברר, כי ברבעון הראשון של שנת 2001 היו בישראל מיליון ותשע מאות אלף גולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המחקרים נילסן נט רייטינג שנבחרה למדוד את נתוני הרייטינג של אתרי האינטרנט בישראל, ערכה בחודשים האחרונים "סקר כינון" שנועד לבחון את דפוסי הגלישה בארץ, ולהוות רקע למדידה עתידית של הדפים הנצפים. מניתוח התוצאות עולה, כי מדינת ישראל ממוקמת במקום השישי בעולם מבחינת אחוז בתי האב המחוברים לרשת.
 
ברבעון הראשון של שנת 2001 היו 600 אלף בתי אב בעלי חיבור לאינטרנט. נתון זה ממקם את ישראל במקום הלפני האחרון אל מול שאר המדינות שנילסן בודקת, אולם מתרגום הנתונים לאחוזים, ביחס לאוכלוסיה מתברר שישראל ממוקמת במקום השישי בעולם. אחוז בתי האב בישראל בעלי חיבור לרשת עומד על 32.8 ונמצא מעל הממוצע האירופאי (24.4) אחוז. "גילנו שבישראל אחד מתוך שלושה בתי אב מחובר לאינטרנט", אומרת, מנהלת השיווק והמכירות של קבוצת נילסן בארץ, שרית צ`כנוביץ`, "אחוז בתי האב בישראל המחוברים לרשת עובר מדינות מתקדמות כמו גרמניה ובריטניה".

"את נתוני הרייטינג הראשונים נפרסם בתחילת חודש יוני", אומרת צ`כנוביץ`. "במהלך העבודה השוטף שלנו נבחן מידי חודש את הרגלי הגלישה של תושבי ישראל".

בנילסן לא הסתפקו רק בנתונים הללו ובחנו גם את נתוני הגלישה אצל בודדים: "בחנו את האוכלוסיה שלנו החל מגיל שנתיים, וגילינו שיש בישראל מיליון ו-900 אלף גולשים. מניתוח של מקומות הגלישה מתברר ש36 אחוז מן הגולשים עושים זאת מהבית ו-17 אחוז מן העבודה. "כמובן שיש חפיפה מסויימת בין השניים", אומרת צ`כנוביץ`, ומסבירה כי, 11 אחוז גולשים גם ממקום עבודתם וגם מהבית.

חברת נילסן, בוחנת את נתוני הרייטניג ב-23 מדינות באירופה, ועד סוף השנה יגדל המספר ל-33 מדינות. "אנחנו עובדים בשיטה דומה ל`פיפל מיטר` בטלוויזיה", מספרת צ`כנוביץ`. החברה תבחן את הנתונים על פי מדגם של 3000 גולשים, מ-1000 בתי אב שונים. "גולשים שישתתפו בגלישה שלנו יתקינו תוכנה על מחשבם האישי, לאחר ההתקנה תהפוך הגלישה לשקופה, ולא תפריע לגולש".

על מנת לשמור על פרטיות המשתתפים, יבחנו הנתונים שנאספים בצורה מצרפית. "הנתונים מועברים למרכז שלנו בקליפורניה בצורה מקודדת, ורק שם הם נפתחים ונבחנים", אומרת צ`כנוביץ`.

זה לא סוד שהפרסום באינטרנט לא הניב את התוצאות הרצויות, לכך גרמו מספר סיבות: אחת מן הסיבות שאולי תיפטר במהלך החודשים הקרובים היא העדרו של מדד אחיד שקובע את נתוני הרייטינג של האתרים. בחירתה של שיטה אחידה תהווה עוגן ראוי להתייחסות למשרדי הפרסום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by