בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פייסל חוסייני נפטר הבוקר מהתקף לב 
 
 
חדשות נענע 

מחזיק תיק ירושלים ברשות שהה בביקור בכוויית, כאשר לקה בהתקף לב ונפטר. מחר תערך הלוויתו בי-ם; הוא ייטמן לצד דודו במסגד אל-אקצא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פייסל חוסייני, מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית, נפטר כתוצאה מהתקף לב, בו לקה במהלך ביקור בכוויית - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס; גורמים ברשות הפלסטינית אישרו את הידיעה.
 
חוסייני שהה בביקור בכווית לא במסגרת תפקידו הרשמי, אלא כנציג של אש"ף, המשתתף בכנס נגד הנורמליזציה עם ישראל. היה זה ביקור ראשון של בכיר פלסטיני בכוויית ב-10 השנים האחרונות, והוא נועד לפתוח דף חדש ביחסים העכורים בין נסיכויות המפרץ ובין הפלסטינים.
 

מנהיג נקי כפיים

 
חוסייני, בשנות ה-60 לחייו, נחשב כיורש אפשרי לערפאת, הן לאור מעמדו וסמכותו, הן לאור ניקיון כפיו, אל מול השחיתות בהנהגה הפלסטינית, והן לאור ייחוסו המשפחתי - משפחת חוסייני היתה מזה מספר דורות גורם בולט בהנהגה הפלסטינית.

חוסייני היה ידוע כחולה אסטמה, אך לא היה חולה לב. מהדיווחים עולה, כי הוא לקה בהתקף לב בעת ששהה בחדרו במלון בכוויית. על פי אחת הגרסאות, הוא לקה בהתקף לב בעת עימות שפרץ בין שומרי ראשו לבין שוטרים כווייתים שביקשו לעוצרו.

במזרח ירושלים הוכרזו שלושה ימי אבל כללי בעקבות מותו של חוסייני, שהוכרז עם מותו כשאהיד. באוריינט האוס הוקמה סוכת אבלים, ובעלי העסקים במזרח ירושלים סגרו את החנויות לציון האבל.

גופתו של חוסייני תועבר אחר הצהריים במסוק מעמאן, בירת ירדן, לרמאללה. את הגופה ילווה יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. מסע ההלוויה יצא מחר בשעות הצהריים מהאוריינט האוס, ויסתיים במסגד אל אקצה, שם ייקבר חוסייני לצד דודו, עבד אל קאדר חוסייני.

בהלוויתו של חוסייני צפוים להשתתף כל בכירי הרשות, אם ישראל תתיר את כניסתם לירושלים. שאלה זו עדיין לא נענתה, וככל הנראה, מתקיימים בשעה זו מגעים לפתרונה.
 
 

"פרטנר אמיתי לשלום"

 
חוסייני היה ידוע כאחד מהמתונים שבמנהיגים הפלסטינים, והתגובות למותו, בישראל כמו בשטחים, הביעו צער על מותו, כמו גם חשש לנוכח חסרונו בשולחן המשא ומתן.

ח"כ עזמי בישארה הביע צער על מותו של פייסל חוסייני, ואמר כי חוסייני היה "סמל של ההמשכיות הערבית בירושלים, מנהיג פרגמטי, שגילם אומץ לב ועמידה איתנה ושכל ישר".

בנימה אישית יותר, הוסיף בישארה כי חוסייני היה "חבר יקר מזה שנים רבות. הוא ישאיר אחריו חלל גדול גם בשבילי אישית כחבר, וגם בשביל העם הפלסטיני וכוחות השלום", דברי בישארה.
 
ח"כ אבשלום וילן (מרצ), אמר על מות פייסל חוסייני כי "הלך היום גם יריב פוליטי מר וגם ידיד, איש נעים הליכות שעמדתי איתו בדיאלוג מתמיד. הוא היה פטריוט נאמן למולדתו ולעקרונותיו".

ח"כ מוסי רז (מרצ) אמר כי "עם כל העימות האלים בין ישראל לפלסטינים, מותו של פייסל חוסייני הוא אבידה לכל המעוניין בשלום ובשכנות בירושלים. הוא לקח על עצמו אחריות כבדה וגדולה, ואין ספק, שלכל הנאבק למען השלום ונגד ההתנחלויות הוא יחסר מאוד".

רון פונדק, מאדריכלי הסכם אוסלו, אמר: "איבדנו פרטנר אמיתי לשלום, איש אמיץ ביותר שהיה אחד הגורמים העיקריים לכך שירושלים במשך כל השנים היתה במצב של שקט יחסי. הוא אף פעם לא סירב לדבר עם ישראלים והיה מוכן תמיד להגן על החזון שלו, גם מול ביקורת פנימית קשה במחנה הפלסטיני. זוהי אבידה גדולה והיסטורית. הפחד שלי הוא שהווקום שהוא ישאיר יתמלא בגופים קיצוניים".

יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברקה, אמר כי מותו של פייסל חוסייני הוא מכה קשה לעם הפלסטיני ולתהליך השלום. "חוסייני היה מהמחויבים ביותר לתהליך, דגל בדיאלוג ופעל לקיימו", אמר ברקה.

ברקה אמר כי מדובר גם באובדן אישי: "הכרתי אותו לפני למעלה מ-20 שנה. הוא ידידי וחברי ואני מרגיש חוסר, גם ברמה האישית".

גם ח"כ אחמד טיבי אמר כי הוא אבל על מותו של חוסייני. "אנחנו חברים כבר שנים. מדובר במנהיג אותנטי פלסטיני, אדם עם שורשים, הזוכה לאהדה בגלל הענווה האישית הרבה", אמר טיבי. "הוא היה אדם פשרן ורוצה שלום אמת, שהירבה בדיאלוג מתוך אמונה ביתרונן של שיחות בגובה העיניים. צר לי עליו, כחבר וכמנהיג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by