בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתקפת וירוסים על מנויי בזק בינלאומי 

מתקפת וירוסים על מנויי בזק בינלאומי

 
 
אורן ליברמן, מערכת ס

מקורה של המתקפה ככל הנראה בשרתי החברה; בשרותי התמיכה של החברה הודו כי אכן יש בעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לידיעת מערכת "דה נט" הגיעו תלונות רבות ממנויי חברת "אינטרנט בזק בינלאומי", בדבר מתקפת אי מיילים לא רצויים ובהם וירוסים מסוגים שונים. התמיכה הטכנית של החברה מאשרת את דבר קיום הבעיה.
 
בסביבות השעה 23:00 הערב, נשלחה למנויי החברה הודעת אי מייל ובה `עדכון חדשות שבועי`. מספר שניות לאחר מכן החלה מתקפה חסרת תקדים על אלפי חשבונות הדואר של הלקוחות. הודעות דואר המגיעות בהפרשים של שניות בודדות, חסרות פרטי שולח ולרוב גם חסרות נושא ובהן קבצי הפעלה מסוג EXE. חלקן של הודעות הדואר הגיעו כשבהם רמיזות מיניות בוטות.

בעיה נוספת שנתגלתה, נוגעת לפרטיותם של הלקוחות וזכותם להגנה מפני `דואר זבל`. מסתבר כי כל השולח אי מייל לכתובת רשימת התפוצה של החברה (הכתובת המופיעה בראש `עדכון החדשות`), שולח למעשה אי מייל המגיע לכל מנויי החברה. כך קרה כי עשרות אי מיילים שנשלחו במכוון על ידי לקוחות לכתובת זו הציפו את תיבות האי מייל של המנויים, וזאת בנוסף לוירוסים.

בשיחה שניהלה מערכת `דה נט` עם מערך התמיכה של בזק בינלאומי, הודו בפנינו כי אכן קיימת בעיה וכי החברה עושה מאמץ לבדוק את מקורה ולטפל בה.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה מתגלה בעיה בשרתי הדואר של החברה, במקרה קודם נשלח לכל הלקוחות קובץ ובו כתובות אי מייל של כל הלקוחות - דבר המהווה הפרת פרטיותם של הלקוחות. אז הציפו שרתי החברה את הלקוחות באי מיילים ישנים. טרם הושגה תגובתה הרשמית של חברת אינטרנט בזק בינלאומי.

אנו ממליצים ללקוחות החברה וכן ללקוחות חברות אחרות, העלולים לקבל כעת את הוירוס מחברים, לעדכן את תוכנת האנטי וירוס ולא לפתוח את הקבצים המצורפים להודעת הדואר. ככל הידוע תוכנות האנטי וירוס אכן מזהות את הוירוסים הנשלחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by