בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
17 הרוגים בפיגוע במועדון בת"א 
 
 
חדשות  נענע

מחבל מתאבד פוצץ הלילה מטען חבלה בכניסה למועדון 'הדולפין' סמוך לפאצ'ה במתחם הדולפינריום שבטיילת. 17 נהרגו וכ- 90 נפצעו. הג'יהד האיסלמי נטל אחריות. הקבינט דן בתגובת ישראל - צפוייה "תגובה לא שיגרתית". המשטרה מתגברת כוחות בריכוזי אוכלוסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר הפיגוע
 אתר הפיגוע   
פיגוע תופת אירע הלילה בשעה 23:30 לערך באזור הטיילת של תל-אביב. מחבל מתאבד פוצץ מטען חבלה סמוך לכניסת מועדון "דולפין" בקרבת "הפאצ`ה" במתחם הדולפינרים בטיילת הרברט סמואל, שעה שהמקום המה עשרות רבות של צעירים הממתינים בתור הכניסה למועדונים. ארגון הג`יהד האיסלמי נטל אחריות על הפיגוע בו נהרגו 17 צעירים ולמעלה ממאה נפצעו.

 
 
86 פצועים פונו הלילה על ידי מד"א לבתי החולים באזור תל אביב: איכילוב, בילינסון, וולפסון ותל- השומר.

16 מהם נפצעו באורח קשה - חלקם במצב אנוש ועדיין נאבקים על חייהם, 15 נפצעו באורח בינוני והיתר במצב קל עד בינוני - חלקם כבר שוחררו לביתהם.

בבתי החולים מאושפזים עדיין כ- 65 פצועים.

בתי ההחולים פתחו מרכזי מידע לקבלת פרטים על הנפגעים:
בית החולים איכילוב 1255133
בית החולים וולפסון 1212135
בית החולים תל השומר 1255131
בית החולים בילינסון 1255134

גם העירייה פתחה מרכז מרכז מידע שמספרו 5238880 וכן קו לדוברי רוסית שמספרו 1255036666 נוסף על מוקד 106.

כל ההרוגים (וכן גופתו של המתאבד) פונו למכון לרפואה משפטית באבו-כביר ועשרות בני משפחה הגיעו הלילה למקום לזיהוי של יקיריהם - 12 מהם כבר זוהו. המכון פתח גם הוא קן מידע שמספרו 5158666

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה, כי המחבל - כשעל גופו כמות של כ- 5 ק"ג של חומר נפץ המשולב בכדוריות ברזל ומתכת - הצליח להטמע בין עשרות הצעירים - רובם יוצאי חבר העמים, שהמתינו לפתיחת שערי המועדונים, ואז פוצץ עצמו כשהוא גורם לנפגעים רבים.

שירות הביטחון הכללי והמשטרה פתחו בחקירה אינטנסיבית של הפיגוע וכבר הלילה בוצעו מעצרים של מספר חשודים. צו איסור פרסום גורף הוצא על פרטי החקירה.

"חששנו מפיגוע כזה עם הרבה נפגעים", אמר בתגובה ראשונה מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב שלמה אהרונישקי. עם זאת ציין המפכ"ל, כי למרות המאמצים הגדולים "אנו לא יכולים למנוע הישנות פיגוע שכזה".


המפכ"ל הינחה את ראשי המחוזות להערך לתיגבור כוחות משמעותי במהלך השבת בריכוזי אוכלוסיה הומים כחופי הים ומרכזי הקניות.
 

תגובה ישראלית קשה

 
ראש הממשלה, אריאל שרון, כינס הבוקר (שבת) בלשכתו בקריה בת"א את חברי ה`מטבחון` לדיון דחוף בתגובת ישראל, כשכבר הלילה מתאמים שרון, פרס ובן-אליעזר את עמדותיהם בנושא.

כעת דנים במצב חברי הקבינט המדיני-ביטחוני ומקבלים סקירה ביטחונית במהלכה תתקבלנה החלטות אופרטיביות.

גורמים ביטחוניים ומדיניים גורסים, כי ישראל לא תוכל שלא להגיב בחריפות לפיגוע, ולמעשה - לשים קץ להפסקת האש. עם זאת, גורמים המקורבים לרה"מ אומרים, כי שרון לא שש לתגובה מיידית של ישראל על הפיגוע, אלא דווקא בתגובה שקולה, אך רחבת היקף, שתתבצע לאו דווקא מחר.

על הפרק עמדה בישיבת המטבחון תקיפה נרחבת וקשה של צה"ל, ייתכן גם פעילות קרקעית. גורמי ביטחון טוענים כי תתכן "תגובה לא שיגרתית ולאו דוקא רק תקיפות מהאוויר". שר הביטחון קיים הלילה התייעצויות עם ראשי הצבא וכוחות הביטחון לגיבוש הצעות הפעולה האפשריות של צה"ל.

במקביל הידק הלילה צה"ל את הסגר על השטחים. מדו"צ נמסר כי כוחות הביטחון מנחים את כל הפלסטינים תושבי השטחים לשוב מיידית לבתיהם.

נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו בוש, פירסם הלילה הודעת גינוי לפיגוע התופת. גורמים בממשל אמרו הערב באופן לר רשמי, כי ארה"ב תגיב בהבנה לתגובה קשה של ישראל.

ואכן, גורמים ברשות דיווחו כבר הלילה על `כוננות ספיגה`, כשההערכות ברשות הן כי ישראל תתקיף מתקני תשתית ברחבי השטחים.

הרשות הפלסטינית טרם פירסמה הודעת גינוי רשמית, עם זאת יו"ר המועצה המחוקקת, אבו-עלא גינה הלילה את הפיגוע. סוכנות הידיעות הפלסטינית פירסמה גם היא הודעת גינוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by