בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נרגעו המהומות ביפו 
 
 
חדשות נענע 

עשרות נפצעו, רובם שוטרים, בהתקפה אלימה של אלפים על מסגד חסן-בק; צעירים יהודים השחיתו בתי עסק ערבים ביפו. בשעה זו שככו הרוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעה זו נרגעות המהומות וההפגנות הסוערות, שהתקיימו במהלך היום ביפו ובדרום תל אביב, ומשטרת תל-אביב שבה ומשליטה סדר באזור, ובולמת קומץ מפגינים, שממשיך לנסות ולהגיע ליפו. ארבעה ממפגינים אלו נעצרו.
 
 
למעלה מאלף מפגינים ישראלים ידו אבנים במסגד חסן-בק, הסמוך לאתר הפיגוע בדולפינריום. שוטרי משטרת תל-אביב פינו את 30 האזרחים הערבים ששהו במסגד, ועצרו לפחות 30 מתפרעים יהודים.

מאתר ההפגנה פונו עשרות פצועים, רובם אנשי משטרה, שהמפגינים תקפו בניסיונם להגיע לערבים הנצורים במסגד. כמו כן נפצע קל ערבי תושב יפו, שהמון זועם ביקש לעשות בו שפטים סמוך למסגד חסן בק. שוטרי משטרת תל-אביב חילצו את הפצוע מידי ההמון, ומילטו אותו מהאיזור.
 
ראש העיר של תל-אביב, רון חולדאי, אמר כי הוא "קורא גם ליהודים וגם לערבים להפסיק את ידוי האבנים, לחזור הלילה ולהתקרר". בקריאה דומה יצאו גם השר לתיירות פנים וחבר הקבינט, רחבעם זאבי, ובכירים נוספים בצה"ל ובמערכת הפוליטית, מימין ומשמאל.

מוקדם יותר התקיפה קבוצה של כמה מאות צעירים יהודים בתי עסק ערבים ביפו ובדרום תל-אביב, ובראשם הסניף התל-אביבי של מאפיית "אבולעפיה"; נזק רב נגרם לבתי העסק, ורחוב יפת ביפו נסגר לתנועה. כעת הושב השקט ביפו על כנו.

מחוץ לבסיס הקריה, בו מצויה לשכת ראש הממשלה, הפגינו מוקדם יותר כמה מאות אנשים הקוראים לראש הממשלה להגיב בתקיפות על הפיגוע; חלק מהמפגינים נשאו שלטים, הקוראים לחזרתו של נתניהו להנהגת המדינה. בעקבות ההפגנה נסגר לתנועה רחוב קפלן בתל-אביב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by