בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת ישראל: הרשות היא ארגון תומך טרור 
 
 
חדשות נענע 

המשמעות: תהליך אוסלו הושב לראשיתו. החלטות אופרטיביות של הקבינט: חיזוק הכתר, סגר מוחלט - ופעולה צבאית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישיבת הקבינט המיוחדת הסתיימה לפני שעה קלה, בהחלטה להכריז על הרשות הפלסטינית כ"ארגון תומך טרור ומארגן טרור". ככל הנראה ,משמעותה המעשית של ההצהרה היא חזרה לראשיתו של תהליך אוסלו.
 
התהליך החל במכתב בין ערפאת לראש הממשלה המנוח רבין, ובו הצהיר כי הוא נסוג מדרך הטרור; רק לאחר התחייבותו זו, נאותה ממשלת ישראל לדון עם הפלסטינים בהסכם שלום. עתה, משהרשות שוב מוגדרת כארגון תומך טרור, מושב הגלגל לאחור, והתהליך חזר לתחילתו, ואולי אף תם.

יצוין, עם זאת, שהקבינט שמר לעצמו על דרך נסיגה, באומרו כי ההגדרה תיכנס לתוקף באם לא תיראה תגובה חריפה של הרשות הפלסטינית.

הקבינט הגיע גם למספר החלטות אופרטיביות: הפסקת עבודת פלסטינים בישראל, הגברת הכתר על ערים פלסטיניות בגדה, ונקיטת פעולות צבאיות, עליהן הוטל בשלב זה איפול.

עוד הוחלט בישיבת הקבינט לעקוב "בלי אופטימיות" אחרי פעולות ערפאת ביישום הפסקת האש, ולתת הרשאה לראש הממשלה ולצה"ל לסיים את הפסקת האש הישראלית, ולהגיב על הפיגוע לפי שיקול דעתם. הממשלה גם קראה לקהילה הבינלאומית להוציא מקירבה ארגונים תומכי טרור, ולהבהיר כי שימוש בטרור הוא אמצעי בלתי מקובל.

שר החוץ שמעון פרס אמר בצאתו מהישיבה כי המבחן היחידי של ערפאת הוא הפסקת הטרור בפועל, מעצר המחבלים ושולחיהם, וקבלת דו"ח מיטשל במלואו.

השר לתיירות פנים, רחבעם זאבי, שגם הוא חבר הקבינט, אמר כי "ברור לכולם שהרשות אינה פרטנר לשלום. ערפאת הוא אויב, ויש לנהוג בו כמו שנוהגים באויב".

מזכיר הממשלה, גדעון סער, אמר כי "אנחנו לא ממתינים לערפאת. המתנו 11 ימים. כעת תעשה הממשלה את על מה שנחוץ כדי להגן על אזרחיה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by