בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבוכה בכנסת: הצג האלקטרוני מציג תוצאות הצבעה שגויות 

מבוכה בכנסת: הצג האלקטרוני מציג תוצאות הצבעה שגויות

 
 
גיא גרימלנד, סיון.קו

דובר הכנסת: תוצאות ההצבעה לא שגויות, הבעיה היא שהשולחן הפנימי של הממשלה לא מחובר לצג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מעט מבוכה השתררה היום (רביעי) בכנסת, כשבמהלך דיון נודע, כי הצג האלקטרוני, המציג את תוצאות ההצבעה של חברי הכנסת אינו תואם את אופן הצבעת הח"כים.
 
התברר כי בהצבעות שנערכו היום בכנסת נרשם כיסא ריק כאילו הצביע בו חבר כנסת. הדבר עורר מחאה, מה שאילץ את יו"ר הכנסת, אברהם בורג, להסביר, כי כפתורי ההצבעה של השולחן הפנימי של שרי הממשלה עדיין לא מחוברים לצג האלקטרוני.

לדה נט, נודע כי הבעיה הנוגעת לצג האלקטרוני ידועה לאנשי המחשוב של הכנסת מזה חודש, אבל עדיין לא נמצא פיתרון לעניין.

דובר הכנסת, גיורא פורדס, אמר לדה נט: "זה לא נכון שההצבעה האלקטרונית של חברי הכנסת שגויה. ההצבעה נקלטת במחשב של הכנסת, אבל יוצא פלט שמי שמסביר איזה ח"כ הצביע ואיך. בתחילת דרכה של הממשלה היא הוסיפה שולחן פנימי עם שבעה כיסאות חדשים והם עדיין לא חוברו לצג האלקטרוני. ייקח עוד זמן לחבר אותם ולשנות את הצג, אבל אנחנו עובדים על זה".

לשאלה מדוע לא נאמר לחברי הכנסת שהצג מקולקל ולכן הם אינם יכולים לראות את הצבעתם אמר פורדס: "היום בבוקר התקיים דיון ויו"ר הכנסת הסביר לחברי הכנסת, כי הבעיה בצג האלקטרוני. זה לא נכון שההצבעה לא טובה".

חבר הכנסת, מיכאל איתן אמר לדה נט: "אני לא יודע אם הסיפור הזה נכון, אבל אם כן זו תקלה. אני הקמתי את מערכת ההצבעה האלקטרונית עוד בשנות ה-80. קשה לי להאמין שזה באמת הסיפור".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by