בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: טימות'י מקווי הוצא להורג בזריקה 
 
 
חדשות  נענע

מקווי נאשם ברצח 168 איש בפיצוץ בניין פדארלי באוקלהומה סיטי בשנת 95'; לא הביע כל חרטה על מעשיו; "אני אדון לגורלי, אני הקפטן של נשמתי", היו מילותיו הכתובות האחרונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במדינת אינדיאנה שבארה"ב בוצעה אחה"צ הוצאתו להורג של הרוצח טימות`י מקווי באמצעות זריקת רעל; שעת מותו נקבעה ב- 15:14 שעון ישראל. מקווי לא מסר הצהרה בע"פ טרם הומת, אך השאיר מכתב: "..אני אדון לנשמתי", היו מילותיו האחרונות.

נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו בוש פרסם אחה"צ הודעה בה ציין כי כאבם של משפחות ההרוגים ושל הפצועים עדיין נמשכים, וכי "הוצאתו להורג של מקווי היא העונש החמור ביותר לפשע הנתעב מכל".
 
 
מקווי, נידון למוות לאחר שהורשע בפיצוץ בניין פדרלי באוקלהומה בשנת 1995, פיצוץ שבו קיפחו את חייהם 168 בני אדם, ביניהם ילדים רבים.

את שעותיו האחרונות לפני ההוצאה להורג בילה מקווי בצפייה בטלוויזיה ובפגישות עם עורכי דינו, וביקש שהארוחה האחרונה שלו תהיה ליטר גלידת מנטה עם פצפוצי שוקולד.

כ-300 מבני משפחות הרוגי הפיגוע הוזמנו לצפות בהוצאה להורג.

"אני חושבת שלמקווי מגיע למות על מה שהוא עשה", אמרה אחת מבנות המשפחות השכולות, "אבל אני חוששת שיחד איתו הולכת למות גם האמת על מה שהוביל לפיגוע".

ביום חמישי שעבר דחה בית משפט פדרלי לערעורים בארצות הברית את בקשתו של מק`ווי לדחות את הוצאתו להורג. מק`ווי הודיע, כי לא יגיש ערעור לבית המשפט העליון.
 
הוצאתו להורג של מקווי (34) נקבעה לתאריך 16 במאי, אולם לפני כחודש התגלו למעלה מ-4000 מסמכים של האף.בי.איי, שהיו בידי התביעה והועלמו מעיני עורכי דינו.

פרקליטיו הגישו, לפיכך, בקשה לבית הדין הפדראלי בקולורדו, לפיה הם זקוקים לזמן נוסף בכדי לעבור על מסמכים חדשים שהובאו לידיהם, ולפיכך הם מבקשים לדחות את ההוצאה להורג.

הבקשה נדחתה, ופרקליטיו של מק`ווי הגישו ערעור על דחייתה לבית המשפט הפדראלי לערעורים, אך גם הוא נדחה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by