בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מגעים ברמאללה במטרה לתפור עסקת חבילה להפסקת אש 
 
 
חדשות  נענע

הפגישה הביטחונית המשולשת בהשתתפות ראש ה-CIA הסתיימה עם הסכמה לערוך פגישה נוספת; במקביל נפגשו ברמאללה ערפאת והשגריר ברנס, שעוסק ביישום דו"ח ועדת מיטשל. ברנס יפגש מחר יפגש עם שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברמאללה נערכה הערב (שישי) פגישה בטחונית משולשת של נציגי ארצות הברית ישראל והפלסטינים, במטרה לייצב את הפסקת האש ולסלול דרך לחידוש המשא ומתן המדיני. הפגישה שנמשכה שלוש שעות לא התפוצצה, והסתיימה בהסכמה של הצדדים לערוך פגישה נוספת.
 
מקול ישראל נמסר כי בראש הצוות האמריקני עמד ראש הסי.איי.איי, ג`ורג` טנט, ונלווה אליו השגריר אינדיק. מהצד הפלסטיני השתתפו בפגישה ג`יבריל רג`וב ומוחמד דחלאן. בראש הצוות הישראלי עמד ראש השב"כ, אבי דיכטר.

ישראל דרשה בפגישה התחייבות פלסטינית למנוע פגיעה בחיילי צה"ל בשטחים וכן התחייבות לנצור את האש של אנשי הרשות גם בשטחים שבשליטה ביטחונית ישראלית. ישראל אף תדרוש לאסוף מהארגונים השונים באוטונומיה את כלי הנשק הלא חוקיים.

גורמים פלסטינים דיווחו כי בפגישה הוצגו לישראל מספר דרישות בהן הסרת הסגר, השגת הכוחות והטנקים הישראלים לעמדות שהיו בהן לפני פרוץ האינתיפאדה. לדברי הגורמים הפלסטינים, על אף הפגישה יהיה קשה מאד לדבר על חידוש השיתוף הפעולה הביטחוני במתכונות של טרום האינתיפאדה.
 

השליח האמריקני ברנס נפגש עם פרס וערפאת

במקביל למגעים הביטחוניים, נפגש השליח האמריקני, ויליאם ברנס, עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בלשכתו ברמאללה.

מוקדם יותר היום נפגש ברנס, שעוסק ביישום דו"ח ועדת מיטשל, עם שר החוץ שמעון פרס. פרס אמר לברנס כי לפלסטינים לעולם לא תהיה מדינה כל עוד יש להם ארבעה כוחות חמושים שונים. עוד אמר פרס כי אין טעם לדון בנושא ההתנחלויות עד שתיוצב הפסקת האש. מחר אמור ברנס להיפגש עם ראש הממשלה אריאל שרון.
 
 

בן אליעזר: נמשיך בהבלגה בינתיים

שר הביטחון בן אליעזר אמר היום (שישי) כי ישראל ממשיכה בהבלגה על אף שערפאת לא מקייים את הפסקת האש שדיבר עליה. ישראל, לדבריו, תשוב ותבהיר לערפאת ששלום לא יושג בירי מרגמות ובפיגועים.
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום צבא וביטחון בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by