בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמץ בינ"ל להחזרת ישראל והפלסטינים לשולחן המו"מ 
 
 
חדשות  נענע

ארה"ב מציעה לוח זמנים ליישום דו"ח מיטשל ודורשת תשובות הצדדים עד מחר. הפלסטינים מציבים מספר דרישות מישראל. האו"ם והאיחוד האירופי מצטרפים למאמצים - ונציגיהם מגיעים אף הם לאזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב מציעה טיוטת לוח זמנים לישום דו"ח מיטשל וחידוש המו"מ המדיני בין ישראל והפלסטינים. ישראל והרשות הפלסטינית מתבקשות למסור מחר את תגובותן לטיוטה לראש ה- CIA ג`ורג` טנט.
 
טנט נפגש הבוקר (שבת) עם נשיא מצרים חוסני מובארק בקהיר ותידרך אותו במאמצים להפסקת האש וחידוש שיחות השלום. מחר צפויה פגישת תיאום ביטחוני נוספת בין הצדדים בהשתתפות טנט.

בשיחות אמש התברר כי לפלסטינים מספר תביעות מישראל לפני יישום דו"ח מיטשל: נסיגת כוחות צה"ל והטנקים הישראלים לעמדות שבהן היו לפני שמונה חודשים, הפסקת החדירה הישראלית לשטחי A, הסרת הסגר והפסקת ה"אלימות הצבא והמתנחלים נגד הפלסטינים" כהגדרת הפלסטינים.

מגלי צה"ל נמסר כי נציגי הרשות דוחים גם את תביעות ישראל לעצור אנשי ג`יהאד וחמאס החשודים בכוונות לתכנן ולבצע מעשי טרור ולהפסיק את ההסתה נגד ישראל בכלי התקשורת הפלסטינים.

מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול שוחח הלילה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, ועם ראש הממשלה, אריאל שרון במטרה ללחוץ על הצדדים להתגמש ולהסכים על התוכנית שמציעה ארה"ב.

היום צפוי השליח האמריקני ויליאם ברנס -להפגש עם גורמים פלסטינים וככל הנראה גם עם עראפת עצמו. ייתכן ויפגש גם עם שרון.

בתוך כך נמשך המאמץ הבינלאומי להחזיר את ישראל והפלסטינים לשולחן המו"מ. מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, ראש ממשלת שבדיה המכהנת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, ונציג האיחוד - חוויאד סולנה מצטרפים למאמצים ומגיעים לאזור במטרה ללחוץ על הצדדים לחזור לשולחן הדיונים.

לפני צאתו למזרח התיכון קרא ענאן למנהיגי ישראל והפלסטינים שלא לאפשר לטרוריסטים לקבוע את מדיניותם לאחר שהם קיבלו על עצמם מסלול אסטרטגי של שלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by