בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האירים נגד הרחבת האיחוד האירופי 

האירים נגד הרחבת האיחוד האירופי

 
 
חדשות  נענע

במשאל עם שנערך באירלנד החליט הרוב נגד הרחבת האיחוד. החברות האחרות באיחוד מצפות למשאל עם נוסף עוד השנה וממשיכות להערך להרחבת האיחוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירלנד דחתה את הסכם ניס, להרחבת האיחוד האירופי. במשאל עם שהתקיים אתמול (שישי) באירלנד הצביעו 478,529 נגד ההסכם ו- 461,453 בעדו.
 
ההסכם ניס שנחתם בדצמבר קובע את השינויים המתבקשים במבנה האיחוד האירופי לקראת צירופן של 12 מדינות נוספות לאיחוד האירופי, בעיקר מדינות מזרח אירופה, שיצטרפו ל-15 מדינות האיחוד הנוכחי.

יישום ההסכם מחייב את אשרורו בידי כל מדינות האיחוד. בדרך כלל מדובר באשרור ההסכם בפרלמנט המדינות, אולם החוקה האירית מחייבת את אישורו במשאל עם.

אולם מדינות האיחוד אינן נבהלות מתוצאות משאל העם. ראש ממשלת שבדיה, הנשיאה התורנית של האחיוד, אמר כבר כי הוא יגביר את מאמציו להרחבת האיחוד ובמשרדי האיחוד בבריסל כבר מדברים על קיום משאל עם נוסף באירלנד עוד השנה.

בכל מקרה באיחוד ממשיכים להערך לקראת הרחבה בשלבים של האיחוד. על פי התוכנית יצטרפו בשלב הראשון כארבע מדינות נוספות לאיחוד - כבר בעוד שלוש שנים. ככל הנראה מדובר בצ`כיה, פולין, הונגריה ורומניה. שאר מדינות מזרח אירופה יצורפו לאיחוד בשלבים במהלך השנים הבאות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by