בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טוני בליר ביצע חילופי אישים בממשלתו החדשה 

טוני בליר ביצע חילופי אישים בממשלתו החדשה

 
 
חדשות  נענע

שר החוץ רובין קוק הודח. בבריטניה מעריכים -בלייר מעביר מסר של הסתייגות מהצטרפות לשוק היורו. החליט גם על הקמת משרד חדש לאיכות הסביבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר נצחונו הסוחף בבחירות החליט ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, לבצע חילופי אישים מהותיים בממשלתו. ההחלטה המפתיעה ביותר היאעל הדחתו של שר החוץ לשעבר, רובין קוק, ובמקומו החליט בלייר למנות את ג`ק סטרו. קוק עצמו ישמש כמנהיג מפלגת הלייבור בבית הנבחרים וישאר חבר בקבינט.
 
את סטרו, ששימש עד כה כשר הפנים, מחליף בתפקיד דיוויד בלנקט.

בנוסף החליט בלייר על הקמת משרד ממשלתי חדש לאיכות הסביבה, בראשו תעמוד מרגרט בקט. שרה חדשה נוספת הצטרפה לממשלה - אסטל מוריס כשרת החינוך.


בבריטניה סבורים כי בחילופי התפקידים בממשלה, ובעיקר בסילוקו של רובין קוק מסמן בלייר על מגמה חדשה בכל הנוגע להצטרפות בריטניה לאיחוד האירופי המוניטרי. קוק היה תומך נלהב בהצטרפות בריטניה לאיחוד המוניטרי ואימוץ היורו כמטבע הבריטי. סטרו, מנגד, נמנה על המסתייגים מצעד שכזה.

כזכור, ניסו השמרנים להפוך את נושא היורו לנושא מרכזי במערכת הבחירות, ותקפו את בלייר התומך בהצטרפות בריטניה לאיחוד המוניטרי. בלייר מצידו הבטיח כי הנושא יועלה במשאל עם בעוד כשנה - והעם יחליט באם בריטניה תצטרף ליורו. כעת סבורים בבריטניה כי השינויים הפרסונליים שביצע בלייר מעידים על הסתייגות מסויימת מרעיון האיחוד המוניטרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by