בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם בטחוני בכיר: עדיף שערפאת ייעלם 
 
 
חדשות נענע 

מסמך שהוגש לראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, קובע: נזקו של ערפאת רב מתועלתו - לישראל ייטב אם הוא ייעלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם בטחוני בכיר מאוד העביר חוות דעת לראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, לפיה "ערפאת האיש הינו איום חמור על בטחון המדינה; נזקי היעלמותו קטנים בהשוואה לנזקי קיומו" - כך נחשף היום בגלי צה"ל.
 
המסמך, המכונה "ערפאת: נכס או נטל", הוכן על ידי גוף הערכה בטחוני ב-15 לאוקטובר .2000 הוא קובע כי ערפאת הינו "מנהיג לא אמין, בוגדני ומסוכן", כי "במגעיו עם מנהיגים זרים ערפאת הוא שקרן פתולוגי", וכי הוא "אמן התקשורת וההסברה, אשר במגעיו עם התקשורת מצליח להפוך כל תבוסה שלו להצלחה הסברתית, ולזכות בתמיכת דעת הקהל הבינלאומית".

בסיכומו, כאמור, קובע המסמך כי כדאי לה לישראל שערפאת ייעלם מהשטח; עם זאת, אין במסמך כל המלצה לחסלו.
 

ואחרי ערפאת: מאבק חריף על השליטה ברשות

המסמך גם מעריך את ההתרחשויות לו אכן ייעלם ערפאת: לפי ההערכה, יתעורר ברשות הפלסטינית מאבק פנימי חריף על השליטה - בעיקר בין גורמי ביטחון חילוניים, לבין חוגים איסלמיים קיצוניים. הערכת מחברי המסמך היא כי המנצחים יהיו הגורמים הצבאיים החילוניים, שכוחם הצבאי עדיף. וכי המאבק יוביל לתקופה ממושכת, בה יעסקו הפלסטינים בעניינים פנימיים, והשלטון החדש ישקיע מאמצים בביסוסו.

עוד מעריכים מחברי המסמך, כי כרגע אין יורש בולט ורציני לערפאת, ולפיכך צפוי מעמד ההנהגה הפלסטינית בעולם להיחלש משמעותית, ולהסתמך במידה גדולה יותר על תמיכה של מנהיגים ערביים ובינלאומיים.

ככל הנראה, סירב אהוד ברק לעסוק במסמך באופן מעמיק, שהוגש לו בערך במקביל לשיחות טאבה. עם חילופי השלטון, העביר ברק את ההערכה לידיו של ראש הממשלה הנוכחי, אריאל שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by