בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התאוששות במספר הדרושים בהיי-טק 

התאוששות במספר הדרושים בהיי-טק

 
 
גיא גרימלנד, דה-נט

סקר של חברת :MIT מספר מודעות הדרושים בענף המחשבים במאי 2001 חזר לרמה של אמצע 99'. מנכל"ית החברה: "הביקוש לעובדים בענף ההיי טק יגיע ליציבות ברבעון הזה או ברבעון הבא"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר של חברת MIT קובע, כי בחודש מאי 2001, מספר המודעות בענף ההיי טק ירד בשיעור 20.7 אחוז לעומת חודש אפריל והיה נמוך בשיעור הקרוב ל-40 אחוז לעומת מאי אשתקד.
 
עוד קובע הסקר, כי מאז השיא בביקוש לעובדים בחודש אוקטובר 2000, ירד מספר המודעות בענף המחשבים והתקשורת ב-48%, לעומת ירידה של 14% ביתר הענפים ביחד.

מספר המודעות בענף המחשבים והתקשורת במאי 2001 חזר לרמה של אמצע 1999, אז החל הגידול המואץ בביקוש לעובדים.
משמעות נתונים אלה הוא שבשבעת החודשים האחרונים, נמחק כל הגידול בביקוש לעובדים בענף זה שנוצר בשנה וחצי הקודמות.

עיקר הירידה מתבטא בביקושים למנהלים ובכירים מצד אחד ומצד שני לאנשים חסרי ניסיון בתחום ובעיקר בוגרי מכללות וקורסי הסבה. עדיין קיים ביקוש רב למומחים בעלי ניסיון. כמו-כן רוב החברות המחפשות עובדים דורשות מיון קפדני במיוחד והצגת מספר קטן ואיכותי של מועמדים לכל משרה ומשרה.

עידית פד"ן, מנכ"לית החברה אמרה: "אני שייכת לזן האופטימי ומאמינה שהביקוש לעובדים בענף ההיי טק יגיע ליציבות או בסוף הרבעון הזה או ברבעון הבא. בכל מקרה אני חושבת שהירידה לא תמשיך וזה היה ברור שהשוק היה צריך לחזור למימדים הטבעיים שלו. חשוב להבין שהיום חברות היי טק מפרסמות בענף הדרושים רק עבור אנשי מקצוע מנוסים בעוד שבעבר הן גם פנו לחסרי ניסיון. למרות זאת חברות עדיין מעסיקות סטודנטים, אבל דרך הפניה אליהם נעשית לא על ידי מודעות דרושים, אלא על בפניה ישירה".

חברת MIT, מקבוצת מנפאואר ישראל מתמחה במתן פתרונות מתקדמים בתחום מערכות המידע ומספקת שירותי Outsourcing, שירותי השמה ומתמחה בגיוס והשמה של מנכ"לים וסמנכ"לים לתחומי ההיי-טק, הפיננסים, השיווק והפיתוח עסקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by