בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות התעופה ידעו על סינדרום מחלקת הנוסעים - ולא עשו דבר 

חברות התעופה ידעו על סינדרום מחלקת הנוסעים - ולא עשו דבר

 
 
חדשות  נענע

על פי תחקיר הבי.בי.סי חברות התעופה ידעו כבר לפני עשור על הסכנות שבטיסות ארוכות - אולם נמנעו מלתת עצות לנוסעים. הערכה - כאלף בני אדם מתים מדי שנה כתוצאה מסינדרום מחלקת הנוסעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות התעופה ידעו על הקשר הקיים בין טיסות ארוכות והיווצרות קרישי דם כבר לפני עשור, כך עולה מתחקיר תוכנית הטלוויזיה פנורמה של הבי.בי.סי.
 
תחקירני התוכנית מצאו עוד כי עשרות חברות תעופה התעלמו או סירבו לבקשות של מדענים לחקור את התופעה בקרב נוסעים.

אחד מהמחקרים בנושא טוען כי כעשרה אחוזים מנוסעי הטיסות הארוכות הם בעלי סיכון להיווצרות קריש דם בטיסה, תופעה המוכרת כסינדרום מחלקת הנוסעים.

על פי רוב מדובר בהיווצרות קריש דם ברגליים, כתוצאה מישיבה ממושכת ללא תנועה. אולם קרישים אלו עלולים להסחף בזרם הדם לריאות וללב ולגרום למוות. התהודה הציבורית הגדולה לתופעה עלתה לפני כשמונה חודשים כשצעירה בריטית בת 28 מתה כתוצאה מקריש דם כזה, לאחר שטסה בטיסה ארוכה מאוסטרליה.

בעקבות המקרה על חברות התעופה הופעל לחץ רחב ליידע את הנוסעים בנושא ולתת להם עצות בטיחותיות כיצד למנוע היווצרות קרישי דם. אולם על פי תחקיר התוכנית כבר מעל 10 שנים יודעות חברות התעופה על החשש להיווצרות קרישי דם בטיסות ולא עשו דבר בנידון. גם כשניתנו עצות - לא הובהר לנוסעים החשש מהיווצרות קרישי דם - ואחת החברות אמרה כי מדובר במדיניות שמטרתה לא לגרום לבלבול לנוסעים.

רופאים טוענים כי כאלף מקרי מוות מדי שנה נגרמים כתוצאה מסינדרום מחלקת העסקים. אמנם אין נתונים מדוייקים בנושא, אולם מדובר בהערכה המבוססת על ניסיון בתי חולים הממוקמים ליד שדות תעופה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by