בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אאוטלוק XP אינה מאפשרת למשתמש הביתי שליטה על הקבצים המגיעים 

אאוטלוק XP אינה מאפשרת למשתמש הביתי שליטה על הקבצים המגיעים

 
 
מערכת דה-נט

הגדרות המערכת מונעות קבלת קבצים עם סיומת EXE, אך מאפשרת קבלת קבצים שיכולים להכיל וירוסי מקרו; מנהל המוצר: בקרוב נשיק תוכנה חיצונית שתאפשר שליטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגרסה החדשה של תוכנת אאוטלוק של מיקרוסופט, המגיעה עם אופיס XP, אינה מאפשרת למשתמש שאינו ארגוני לראות או לשנות את הגדרות האבטחה הנוגעות לקבצים מצורפים. מיקרוסופט ישראל הבטיחה לשחרר בשבועות הקרובים תוכנית עזר שתאפשר את השינויים הללו.
 
להכניס מספר אפשרויות בתוכנת אאוטלוק בגרסת XP החדשה המעניקות למשתמשים יותר שליטה על דרך הטיפול בקבצים המצורפים לדואר, ובכך לחזק את האבטחה של התוכנה.

אולם מבדיקה של מערכת דה נט, עולה כי נכון להיום ניתן לשלוט על סוגי הקבצים רק במערכות ארגוניות, מנהל הרשת יכול להחליט איזה סוגי קבצים יחסמו ואיזה לא, ואילו בהתקנה ביתית, אין למשתמש שליטה על ההגדרות הללו.

לדברי מיקרוסופט ישראל, תוכנת אאטולוק XP מגיעה כברירת מחדל, עם הגדרות אבטחה מקסימליות, החוסמות מעל ל- 40 סוגי קבצים שמיקרוסופט מגדירה כמסוכנים. קובץ חסום המגיע בדואר לא יכול להיפתח וגם לא להישמר בדיסק הקשיח או לעבור לבדיקה באנטי וירוס ואו פתיחה דרך הסייר (לא דרך תוכנת הדואר).

בין הקבצים החסומים כברירת מחדל יש קבצים מסוג EXE (המרבים להכיל וירוסים) וגם קבצים מסוג MDB, השייכים לבסיס הנתונים אקסס. לעומת זאת, קבצי DOC של תוכנת וורד, היכולים להכיל וירוסי מקרו, אינם חסומים כברירת מחדל.

"לא שמנו את האופציה לשנות את אופן הטיפול בקבצים מצורפים בתוכנה עצמה, כי אנחנו חושבים שזה יכול לפגוע ביעילות החסימה- איננו רוצים שמשתמש שאינו מבין בטעות יסיר את החסימה על סוג קובץ מסוכן", כך אומר מנהל מוצר אופיס XP במיקרוסופט ישראל, אודי ענתבי.

"בשבועות הקרובים נשחרר תוכנת עזר שתתן למשתמש הקצה, הלא ארגוני לערוך את הגדרות הטיפול בקבצים מצורפים בדואר בצורה נוחה, אם כי הן תמיד ישארו בגדר תוכנה חיצונית ולא חלק מההגדרות של אאוטלוק עצמו" אומר ענתבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by