בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משבר חריף בעקבות כשלון הפגישה הביטחונית 
 
 
חדשות  נענע

בפגישה הגיש ראש ה-CIA לנציגי ישראל והרשות הצעה מחודשת להפסקת אש, שהותאמה להסתייגויות הצדדים; הפלסטינים דורשים הסרת הסגר לפני ביצוע פעולות ביטחוניות מצידם; הצדדים סיכמו להיפגש שוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משבר חריף בניסיונות הגישור בין ישראל לפלסטינים בעקבות כשלון הפגישה הבטחונית אמש (שני): הפגישה הסתיימה באווירה קשה, לאחר חילופי צעקות והאשמות בין הצדדים, שבעקבותיהם איים ראש ה-CIA, ג`ורג` טנט, לעזוב את הפגישה.
 
בפגישה הציג טנט מסמך מתוקן ליישום הפסקת האש לפני חברי הועדה הבטחונית המשותפת: ראש השב"כ, אבי דיכטר, ואלופי פיקודי הדרום והמרכז, ומולם עמיתיהם הפלסטינים ג`יבריל רג`וב ומוחמד דחלאן.

גורמים ישראלים מסרו כי מבחינת ישראל הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. עיקר המחלוקת נובעת מכך שהרשות דוחה למעשה את נייר העמדה האמריקני, לטענת הגורמים. הפלסטינים דורשים מישראל להסיר את הסגר עוד לפני ביצוע פעולות ביטחוניות מצידם.

הפלסטינים, מצידם, טענו שדרישת ישראל לאיפוס זמן הפסקת האש עם כל אבן שמושלכת היא בלתי הגיונית ובלתי אפשרית. ישראל דרשה בפגישה הפסקה מוחלטת של הפיגועים וההסתה מצד הפלסטינים ומעצר פעילי טרור.

הצדדים נחושים לשוב ולהיפגש כדי להמשיך את הדיונים בנושא, אולם על רקע המתיחות בשטח קיים חשש שההבנות יתפוררו בשטח, ואיתם גם הפסקת האש החד צדדית של ישראל.
 

קשה לצפות מה תהיה תשובתו של ערפאת

דחלאן ורג`וב טסו בתום הפגישה לרמאללה, בכדי לעדכן את ערפאת בפרטי הפגישה. נראה, כי הסתיגויותיו של ערפאת על הצעת טנט המקורית רבות ומורכבות יותר מאשר הסתייגויותיה של ישראל, וכי קשה לגשר על הפער בין הצדדים.

עוד קודם לפגישה אמש קיים שר הביטחון שיחות עם גורמי ביטחון ישראליים כדי לגבש את עמדותיה של ישראל. ישראל דורשת בין השאר כי מנגנון בינלאומי ייפקח על ביצוע ההתחיבויות של הצדדים במסגרת הפסקת האש ומסמך טנט.

לאחר קבלת תשובות הצדדים על ההצעה המחודשת צפוי טנט לחזור לוושינגטון כדי לעדכן את הממשל האמריקני. זאת במקביל להמשך המאמצים להשגת הפסקת אש.
 
 

פרס לשעת': הכדור בידי הפלסטינים

שר החוץ שמעון פרס אמר אמש (שני) לשר לשיתוף פעולה בינלאומי ברשות הפלסטינית נביל שעת` כי הפסקת אש מוחלטת והפסקת ההסתה הם תנאי הכרחי לכל התקדמות מדינית.

בפגישתם הערב בלוקסמבורג מתח שעת` ביקורת על מדיניות ישראל בשטחים, שגורמת לדבריו למצב כלכלי קשה של הפלסטינים. פרס השיב כי המדיניות הישראלית היא לפעול ככל האפשר כדי לאפשר חיים נורמלים לפלסטינים.

עוד אמר שר החוץ שהכדור מצוי כעת בידי הפלסטינים, וכי על שני הצדדים להשיב בחיוב על הצעת ראש הסי. אי. איי. האמריקני, הצעה שתסלול את הדרך להפסקת אש, לדבריו.
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום צבא וביטחון בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by