בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אריקסון: פטנט הפחתת הקרינה לא נועד למנוע בעיות בריאותיות 

אריקסון: פטנט הפחתת הקרינה לא נועד למנוע בעיות בריאותיות

 
 
שושנה פורבס, מערכת ד

אריקסון, נוקיה ומוטורולה פיתחו התקנים המפחיתים את הקרינה מטלפונים סלולריים, והואשמו בהסתרת מידע מהציבור על נזקים בריאותיים כתוצאה מקרינה. אריקסון: המתקנים נועדו להגביר את יעילות הטלפונים, ולא למנוע בעיות בריאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אריקסון פרסמה היום הודעה בה היא טוענת שההתקן להפחתת הקרינה שפותח על ידה לא נועד למנוע בעיות בריאות כלשהן. זאת, לאחר שבמאמר שפרסם ה"פיננשיאל טיימס" נטען כי ההתקנים האלו למעשה נועדו להקטין את הסיכוי לחלות בגידול סרטני כתוצאה מהקרינה. לפי ה"פיננשיאל טיימס", חברת נוקיה הגישה כבר לפני שנתיים בקשה לפטנט על התקן מסוג זה, ובכך מוכיחה שהיא מודעת לכך שהקרינה מטלפונים סלולריים גורמת לסרטן, אך היא יחד עם יצרניות הסלולר הגדולות האחרות (אריקסון ומוטורולה) העדיפו להעלים את המידע מהציבור.
 
בעוד שהמחקרים בנושא השפעת הקרינה מטלפונים סלולרים על הבריאות נתונים במחלוקת, הגיש בשנה שעברה ניורולוג אמריקאי תביעה נגד חברות סלולר מובילות, כולל מוטורולה. בתביעה נטען שהקרינה מטלפונים סלולריים גרמה לו לחלות בסרטן המוח. חברות אריקסון ונוקיה לא הוזכרו בתביעה.

תביעה נוספת על ידי חולי סרטן הוגשה בארה"ב לפני כחצי שנה נגד ספק הסלולר הענק וריזון ווירלס. את התביעה הגיש פיטר אנגלוס, שהתפרס לאחר שזכה לאחרונה בלמעלה מ 4 מליארד דולר בתביעה נגד חברות הטבק.

בקשת הפטנט הביאה תחמושת חדשה למשפטנים העוסקים בנושא, הטוענים שזוהי הוכחה ניצחת שחברות הסלולר מודעות לנזק שהקרינה גורמת.

דובר חברת אריקסון לעניני בריאות ובטיחות, מייקל ווסטמרק, אומר שאין קשר בין הפטנטים לבין הגנה על בריאות, ושאין כלל בעיה בריאותית. "הפטנטים הם על התקן המפחית את קרינת הרדיו של המכשיר, ובכך גורם לו להיות יעיל יותר ולנצל פחות חשמל- מה שמאריך את חיי הסוללה. אין כאן שום קשר לבריאות", הוא אומר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by