בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפויה ירידה במכירות מחשבים אישיים 

צפויה ירידה במכירות מחשבים אישיים

 
 
דיויד אמ.איוולט, מער

ההאטה במכירות נובעת מצמצום וסגירה של חברות ומצביעה על ההאטה כללית בתחום ה-IT; התאוששות צפויה רק ב-2002

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכירות המחשבים האישיים בארצות הברית צפויות לרדת. על פי תחזית IDC , צפוי השוק להצטמצם השנה ב-6.3 אחוזים, מ-48.4 מיליון יחידות בשנת 2000 ל-45.3 מיליון יחידות בשנת 2001. אם יתממשו התחזיות, זו תהיה הפעם הראשונה מאז ומעולם שהשוק הזה חווה ירידה במכירות.
 
IDC, חזתה בעבר גידול של 2.2 אחוזים בשנת 2001, אולם בעקבות הצמצומים בענף ההיי טק, נאלצו המנהלים לחסוך בהוצאות. כך למשל אין כיום צורך לרכוש מחשבים עבור עובדים שכבר פוטרו וכמובן עבור חברות שלמות שנסגרו.

על פי התחזית הנוכחית, יחזר מחזור המכירות לגדול בשנת 2002, אך ברמה של 4.6 אחוזים בלבד לרמה של 47.4 מיליון יחידות, כלומר עדיין פחות מרמת המכירות בשנת 2000. שנה לאחר מכן, בשנת 2003, צפויה עליה חזקה של 14.2 אחוזים ל-54.1 מיליון יחידות.

המצב דומה גם מחוץ לארצות הברית, IDC קיצצה את תחזית הגידול העולמית שלה ל-5.8 אחוזים, או 138.9 מיליון יחידות. נתון זה מצביע על ירידה, לעומת תחזית הצמיחה הקודמת שדיברה על שיעור כפול של 10.3 אחוזים, כאשר ההפרש נובע מצניחה בביקוש הביתי.

על פי IDC, היו המכירות ברבעון הראשון של 2001 נמוכות ב-26.4 אחוזים לעומת הרבעון המקביל אשתקד. סך המכירות למגזר העסקי בארצות הברית ירד ב-17.3 אחוזים, וגם בהמשך השנה המכירות הללו לא יצמחו.

"אנחנו צופים שההוצאות על IT בשנים הקרובות יהיו אנמיות" אומר מחברת הייעוץ הכלכלית פייפר גפרי,אשוק קומאר. במרץ, היה קומאר בין הראשונים לחזות ירידה במכירות, ואמר כי כל תחזית צמיחה לשנה זו תהיה "בלתי סבירה באופן קיצוני". כבר אז הוא צפה שלא תחול התאוששות עד המחצית השניה של 2002. אנליסטים אחרים חזו צמיחה חד ספרתית השנה. לדברי קומאר מכירות המחשבים האישיים הם מדד בולט לכך שענף ה-IT בכללותו מצטמצם, וכאשר מכירות המחשבים האישיים יתחילו לעלות, זה סימן להתאוששות בענף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by