בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיל הים יצמצם את הצלילות בנמל חיפה 

חיל הים יצמצם את הצלילות בנמל חיפה

 
 
חדשות  נענע

כך הודיע בצהריים מפקד החיל, זאת לאחר חשיפת הבדיקה שנערכה בנמלי חיפה ואשדוד בה התגלה שיעור גבוה של מתכות כבדות ואורניום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד חיל הים, האלוף ידידה יערי, אמר בצהריים במסיבת עיתונאים, כי חה"י יצמצם את מספר צלילותיו במימי נמל חיפה, וכי בעוד כחודשיים ישלים החיל סקר מקיף בנושא; זאת בהמשך לחשיפת קיום הצלילות למרות המצאות חומרים מסרטנים בנמלי חיפה ואשדוד.
 
מממצאים ראשונים של הבדיקה שנערכה בנושא עולה כי במי שני הנמלים נמצאו מתכות כבדות ואורניום בשיעורים של עד פי אלף מהרמה המותרת, זאת בדומה לממצאים שנתגלו בקישון. החומרים עלולים לסכן את בריאות הלוחמים הבאים במגע עם הבוץ שעל קרקעית הים, כך נחשף אמש בחדשות ערוץ 2.

הממצאים הועברו לפני שבוע לפיקוד חיל הים, והם נבחנו במהלך דיונים שקיים מפקד החייל, האלוף ידידיה יערי. בסופו של דבר הוחלט שלא להפסיק בשלב זה את הצלילות בשני האתרים.

במהלך הדיונים הציע מפקד חיל הים לצמצם את הפעילות בשני הנמלים. עם זאת לפי הדיווח לבקשת חיל הרפואה ימשכו הצלילות לתקופה של עוד כחודש, כדי לערוך סדרת בדיקות בצוללנים. גורמים בחיל היום התרעמו על ההחלטה וטענו: "הופכים אותנו לשפני ניסוי".

בעקבות הממצאים החמורים, החלו במשרד הבריאות ובמשרד לאיכות הסביבה, לבדוק האם יש לגילויים השלכה על החופים הציבוריים. בימים הקרובים ייבדק האם נשקפת סכנה גם לבריאות המתרחצים בחופים הסמוכים. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by