בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טנט נפגש עם ערפאת  
 
 
חדשות נענע 

ראש ה- CIA כבר הודיע על כשלון יוזמתו והיה בדרך לשדה התעופה, כשנודע על השינוי בעמדת ערפאת; ככל הנראה יקבלו בסופו של דבר הפלסטינים את המסמך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ה- CIA גורג` טנט, נפגש הלילה ברמאללה במשך מספר שעות עם יו"ר הרשות הפסלטינית, יאסר ערפאת. זאת, לאחר שגורמים פלסטינים טענו מוקדם יותר, כי הוא צפוי לאשר את המסמך, אך ידרוש ערבויות ליישומו ע"י ישראל.

 

ערפאת נלחץ לקיר

 
פרשנים אומרים הלילה, כי הנכונות הפלסטינית באה בעקבות לחץ אמריקני כבד שהופעל על יו"ר הרשות, לסגת מתביעותיו לתיקון ההצעה.

התגשמות נבואתו של המקור האמריקני שקיווה כי "ערפאת יתן תשובה חיובית עוד לפני שיעזוב טנט את האיזור" מרמזת לקיומו של לחץ שכזה.

מוקדם יותר היום הגיעו השיחות לנקודת משבר. הרשות הפלסטינית הודיעה כי היא נענית בחיוב להצעת טנט, אך תוך הסתייגויות רבות: התנגדות למעצר מיידי של מבוקשים, התנגדות ליצירת איזור חיץ על ידי ישראל, ופתיחה מיידית של הסגר על הרצועה ועל שטחי יהודה ושומרון.

תביעות הרשות עלו בשלב בו היו הצדדים כבר קרובים לפשרה. הן לא התקבלו על ידי ישראל, שקיבלה את הצעתו המקורית של ראש הסי.אי.אי. בשלב מוקדם יותר.
 

פאוול שוקל להגיע לאזור

 
בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקאי, קולין פאוול, שוקל להגיע לאיזור, ולהפעיל את מלוא כובד משקלו במאמצי התיווך בין ישראל לפלסטינים.

פאוול ייפגש מחר עם שר החוץ, שמעון פרס, בבריסל. אמש (שני) שוחח פאוול עם ערפאת במשך מחצית השעה. דוברו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, מסר כי השיחה נועדה לקדם את הניסיון להשיג הפסקת אש, והתנהלה באווירה חיובית.
 
 

רמאללה: צעדת תמיכה בערפאת

 
בעוד נועד טנט עם ערפאת ברמאללה, נערכת בעיר הפגנת תמיכה ביו"ר הרשות, בהשתתפות מאות פלסטינים.

ההפגנה היא ביוזמת תנועת הפתח, וארגונים פלסטינים נוספים.

המפגינים קוראים לצוותים שמקיימים את המגעים עם האמריקנים והישראלים, להחזיק מעמד מול הלחצים המופעלים עליהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by