בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש הסכמה - החלה הפסקת האש 
 
 
חדשות נענע 

אולם ללא כל מסמך חתום. שני הצדדים יבצעו ביומיים הקרובים צעדים להפסקת האש והקלת הסגר. פרס: עדיף הסכם חלקי על מרחץ דמים. ברמאללה מתכנסת ההנהגה הפלסטינית. מזכיר הפתח: הפסקת האש רק בשטחי A

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחר הצהריים הסתיימה בת"א הפגישה הביטחונית המשולשת בעניין יישום מסמך טנט. האמריקנים טוענים כי הפסקת האש החלה באופן עקרוני היום בצהריים וכי ב- 48 השעות הקרובות יעשו שני הצדדים פעולות להפסקת האלימות והסרת הסגר.
 
טנט עצמו עזב אחר הצהריים את האזור בדרכו חזרה לארה"ב.

יש לציין כי בין הצדדים לא נחתם כל הסכם כתוב - ומדובר בצעדים עליהם הוסכם לקראת הורדת רמת המתח באזור ואפשרות יישום תוכנית מטישל.

לדברי הגורמים האמריקנים ישראל והפלסטינים הסכימו על `תוכנית עבודה` שמטרתה לשים קץ לאלימות - ולחזור לסטטוס-קוו שהיה לפני פרוץ האינתיפאדה.

"מעריב" מדווח כי ישראל התחייבה להמנע מתקיפת מטרות בשטחי הרשות, לפריסה מחדש של כוחות צה"ל בשטחים, שיחרור פלסטינים שאינם קשורים בטרור ונעצרו במהלך האינתיפאדה, חקירה משטרתית וצה"לית למקרים של הריגת פלסטינים ללא הצדקה, הימנעות משימוש בתחמושת חיה לפיזור הפגנות, הפעלת משרדי הקישור במתכונתם הקודמת וויתור על איסוף נשק פלשתיני כבד.

הרשות הפלסטינית התחייבה במסמך לאסוף מרגמות ולסגור את המפעלים לייצור נשק. כמו כן ייעצרו מתכנני פיגועים בזמן הפסקת האש וינקטו צעדים נגד אנשים שייבצעו פיגועים ויפגעו בישראלים. כמו כן מתחייבים הפלשתינים ליצור אזורים אסורים להפגנות בשטחי עימות כגון צומת איו"ש.

האמריקנים יספקו לצדדים מכשירי וידאו, שיאפשרו לצדדים להידבר אם לא תתאפשר פגישה פנים אל פנים.

דובר צה"ל רון כיתרי, אמר שצה"ל יפעל למילוי הפסקת האש, וישנה את הוראות הפתיחה

אתר Ynet מדווח כי בנוסף, משרדי התיאום אמורים לשוב ולפעול כפי שפעלו לפני פרוץ האינתיפאדה, ותתקיים ישיבה בטחונית ישראלית-פלסטינית אחת לשבוע.

מעל לכל, שני הצדדים מתחייבים לפעול להרגעת השקט ולהבטחת הפסקת האש ולהפסקת ההסתה.

ביום שישי תערך פגישה נוספת של הועדה לתיאום ביטחוני - להערכת מצב. וביום רביעי הבא - אם אכן יוקל הסגר והכתר וצה"ל יוציא את הטנקים מפאתי הערים, ומנג הפלסטינים יפסיקו את ההסתה, ימנוע פיגועים ויפסיקו את הירי- תחל תקופת הצינון של שישה שבועות - ובעצם יחל יישום דו"ח מיטשל.

נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, בירך על הסכמתם העקרונית של ישראל והפלסטינים לתוכנית הפסקת האש של טנט. בוש אמר כי "אלה חדשות נפלאות אבל השאלה כעת היא האם ההסכם יתורגם למעשים ויביא לבניית האמון שנחוץ לשבירת מעגל האלימות.

ארה"ב מצפה כי הרשות הפלסטינית תחל במאסר מבוקשים במהלך 48 השעות הקרובות. דובר מחלקת המדינה אמר הערב כי הממשל רוצה לראות במעצרם של המעורבים בפיגועים, ובמקביל קרא לראש הממשלה אריאל שרון להמשיך במדיניות ההבלגה של ישראל.

שר החוץ, שמעון פרס, נועד הערב עם קולין פאוול בבריסל, ואמר לו כי עדיף הסכם חלקי על פני מרחץ דמים, אולם יש להקפיד כי הפלסטינים אכן ימלאו את חלקם בהסכם.

בתוך כך אומר הערב מזכיר תנועת הפתח בגדה וראש התנזים, מרואן ברגוטי, כי מבחינת תנועת הפתח הסכם הפסקת האש תופס אך ורק לגבי אזורי A - המצויים בשליטה פלסטינית מלאה. לדבריו באזורים האחרים יסלימו הפלסטינים את התקפותיהם ואת האינתיפאדה.

ברמאללה מתכנסת הערב ההנהגה הפלסטינית לדון בהבנות טנט ויישומם. על פי ההערכות החמאס הג`יהאד והפתח אינם מקבלים את כל סעיפי ההבנות, אולם ייתכן מאד כי יסכימו לשמור על השקט בתקופה הקרובה, במטרה לבדוק `לאן נודבת הרוח` עקב ההבנות.
 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by