בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת קשה על בוש בועידת הפיסגה של האיחוד האירופי 
 
 
חדשות נענע 

הפגישה בגות'בורג, שבדיה - בצל החשש האירופי ממדיניות שימור הסביבה של בוש ומתוכנית הטילים שלו; אלפים הפגינו בגות'בורג, וכינו את בוש Toxic Texan

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, הגיע לפסגת האיחוד האירופי בצל החשש של מנהיגי אירופה מתוכנית הטילים שלו ומנסיגתו מהסכם קיוטו למניעת זיהום אויר. בוש הגיע לפסגה מעודד מפגישתו החיובית עם ראשי נאט"ו, כשהוא מקווה שמעט מהקסם האישי הטקסני יכשיר את הלבבות האירופים וישכנע אותם בצדקתו. עתה מתברר, שדרוש יותר מחיוך לבבי כדי לשכנע את האירופים.
 
 
הביקורות על מדיניותו של בוש נאמרו, אולי, בנימוס אירופאי, אבל בישירות אמריקאית מפתיעה. נשיא צרפת, ז`אק שיראק, אמר על תוכנית הטילים של בוש כי היא "פתח נרחב להגדלת תפוצת הנשק", ואילו המהלכים של בוש להגבלת יבוא הפלדה זכו לכינויים "חדשות רעות" ו"ריח של פרוטקציוניזם" מפי הממונה על ענייני הסחר באיחוד האירופי.

גם הנשיא התורן של האיחוד האירופי, גוראן פרסון, שהינו ראש ממשלת שבדיה, ביקר את מדיניותו של בוש, ואמר על נסיגתו מהסכם קיוטו כי "הבעיה היא שאנו סבורים שהוא בחר במדיניות הלא נכונה". פרסון אמר עוד ערב הגעתו של בוש, כי אירופה חזקה ומאוחדת חיונית לאיזון השליטה העולמית של ארצות הברית.
 
גם האזרח הפשוט מביע התנגדות עזה למדיניותו של בוש, ובערים בהן הוא מבקר נערכות הפגנות המוניות. בעת הפיסגה בגות`נבורג, העיר השניה בגודלה בשבדיה, התקיימה בעיר הפגנת ענק, ואלפי מפגינים נשאו שלטים בהם כינו את בוש Toxic Texan (`הטקסני הרעיל`).

בוש עצמו, בניסיון להרגיע את הרוחות, אמר אתמול "יש קצת מתיחות, ואני מבין את זה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by