בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההיי-טק מגיע לכפרים הדרוזים 
 
 
ג`ון בן זקן, דה-נט

שיתוף פעולה בין ראשון בין חברת OOZ OPTICAL מקנדה, הטכניון והמועצה המקומית עוספייה, במסגרתו יוקם מרכז הייצור של החברה בכפר; משרד התמ"ס יפעל להענקת מעמד של איזור פיתוח א' לעוספייה ולדליית אל כרמל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההיי-טק מגיע לכפר הדרוזי. חברת OOZ OPTICAL הקנדית הקימה לאחרונה מיזם באזור תעשיית עתירת המדע של הטכניון בחיפה, כדי לפתח טכנולוגיות בתחום התקשורת האופטית. הכוונה היא להקים את מרכז הפיתוח במתחם הטכניון ואת הייצור באזור התעשייה של הכפר הדרוזי עוספיה.
 
ראש מועצת עוספיה, שריף אבו רוקן, סיפר שהחברה הקנדית מתכוונת להקים מפעל במקום ועם הזמן הוא מקווה שגם מרכז הפיתוח יעבור לכפר. "דיברתי עם אנשי OOZ OPTICAL והם הבטיחו לי שיש בכוונתם להקים את המפעל שלהם בתחומי הכפר וגם להעביר לכאן את המחקר והפיתוח. התנאי שלהם שהחברה תקבל מעמד של אזור פיתוח א`".

מנכ"ל משרד התעשייה והמסחר, אמיר חייק, סיפר ששרת התעשייה דליה איציק, והשר סלאח טריף כבר יזמו הצעת החלטת ממשלה על פיה עוספיה ודליית אל כרמל יקבלו מעמד של אזור עדיפות לאומית א`.

מעמד כזה מקנה למשקיעים מענק השקעה של עד 22 אחוזים או פטור ממיסים לעשר שנים.
לכתבנו עוד נודע שיש הסכמה לכך בממשלה והיא תובא לאישור בוועדת השרים והאישור הרשמי יתקבל עד לסוף החודש.

אבו רוקן הוסיף ואמר שהחלטה להקים את המפעל במקום מבוססת על כוח אדם מתאים לתעשיות מסוג זה. לדבריו שרת המסחר והתעשייה סיפרה שיש בכוונתה להקים חממה במגזר הדרוזי כדי להקים את התשתיות האנושיות הדרושות על מנת ליצור תשתית היי טק במגזר זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by