בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחה, יש לך פספורט ? 
 
 
יניב קרן, דה-נט

מיקרוסופט השיקה באופן רשמי את שירות הזיהוי "פספורט"; כל אתר יוכל להשתמש בשירות למשך שנה ללא תשלום; בעתיד תגבה החברה בין 1,000 ל-3,000 דולר; מיקרוסופט: מדובר ברווח מזערי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכנס שנערך שלשום (יום ד`) ב"קאנטרי קלאס" בתל אביב, חשפה חברת מיקרוסופט בפני אנשי תוכן ומנהלי אתרים את יתרונות השימוש ב"פספורט", אמצעי הזיהוי, שהושק על ידי החברה העולמית באמצע שנת 99. באי הכנס שמעו על היתרונות הרבים שיוכלו להפיק מהטמעת הפספורט באתריהם, אבל לא שמעו מה תרוויח מיקרוסופט מכך.
 
שירות "פספורט" הושק באמצע 99` ומאפשר למשתמש להזדהות מול שירותים שונים הבנויים על תשתית זו, באמצעות שם משתמש וסיסמא. עד עתה הספיקה מיקרוסופט העולמית לצבור 160 מיליון משתמשים בשירות, שלכאורה לא תפס עדיין מקום משמעותי בקרב תודעת הגולשים בישראל.

שירות פספורט מהווה את הליבה של חזון הדוט.נט, בו משקיעה החברה ממון ומשאבים רבים. אותו חזון שאמור להפוך את כל הרשת לפלטפורמה שתאפשר גישה למגוון רחב של שירותים בעזרת אמצעי גישה שונים לרשת.

על אף העובדה שהשירות לא חדר עמוק לתודעת האנשים, הספיקה מיקרוסופט לצבור קהל משתמשים של 750 אלף איש בישראל. קהל משתמשים זה מורכב ברובו מגולשים שנרשמו לשירות הוטמייל קום והוטמייל ישראל.

מיקרוסופט מציינת, כי אתר שיבחר לאמץ את השירות ולשלב אותו עשוי להפיק יתרונות רבים כגון חסכון במשאבי אחסון וניהול ידע, ואמצעי אבטחה, שיתמכו בעתיד גם על ידי כרטיסים חכמים ואמצעי זיהוי ביומטרי. בנוסף יוכלו האתרים להעניק לגולשיהם אפשרות לפרסונליזציה של התוכן אותו הם צורכים.

מיקרוסופט מאפשרת לכל אתר להשתמש בשירות למשך שנה ללא תשלום, לאחר מכן תגבה החברה סכומים שינעו בין 1,000 ל- 3,000 דולר לפי מספר הגולשים שישתמשו בשירות. לדברי מנהלת פיתוח עסקי בתחום האינטרנט במיקרוסופט, מיכל כהן, מדובר ברווח מזערי.

אולם רווח מזערי זה עשוי ברבות הימים, במידה וחזון הדוט.נט של החברה יתממש, להפוך לסכומי כסף עצומים. במקרה כזה תוכל החברה להעשיר את קופתה אף יותר, אם תגבה סכום מן המשתמשים, אולם לדברי כהן, נכון לעכשיו אין תכנון כזה.

במהלך חודש אוקטובר מתכוונת מיקרוסופט להשיק את מערכת ההפעלה החדשה של, חלונות XP. מערכת זו תתמוך בצורה מלאה בדוט.נט ובין השאר תאפשר למשתמשים להירשם לשירות פספורט עם הכניסה למערכת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by