בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התעשיינים: ירידה של 12% ביצוא ענפי ההיי-טק  

התעשיינים: ירידה של 12% ביצוא ענפי ההיי-טק

 
 
חדשות נענע 

בנוסף יצוא ציוד התקשורת ירד ב-9% וענף הרכיבים האלקטרוניים ב-6%

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יצוא ענפי ההיי-טק רשם באפריל-מאי 2001 ירידה של 12% לעומת הרבעון הראשון של השנה; בכלל זה רשמו ענף כלי ההובלה (בדרך כלל יצוא ביטחוני) ירידה של 38% ביצוא, יצוא ציוד התקשורת ירד ב-9% וענף הרכיבים האלקטרוניים ב-6%, כך אמר היום (ראשון)ראש אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים, שוקי אברמוביץ`.
 
לדברי אברמוביץ`, הנסיגה ביצוא התעשייתי מעמיקה: בינואר-מאי 2001 הסתכם היצוא ב-8.4 מיליארד דולר. באפריל-מאי היתה הרמה החודשית הממוצעת של היצוא נמוכה בכ-5% בהשוואה לרמת היצוא החודשית ברבעון הראשון של 2001 ונמוכה בכ-6% לעומת הרמה החודשית ברבעון האחרון של 2000.

על פי נתוני התאחדות התעשיינים, ענפי הטכנולוגיה המעורבת המסורתית (כרייה וחציבה, גומי ופלסטיק, מתכת, מינרלים אל-מתכתיים) רשמו באפריל-מאי ירידה של 3% ביצוא. לעומתם, רשמו ענפי הטכנולוגיה המעורבת העילית (כימיה, מכונות וציוד חשמלי) עלייה של 8% ביצוא. ענפי התעשייה המסורתית (מזון ומשקאות, הלבשה ורהיטים) רשמו עלייה של 2% ביצוא.

אברמוביץ` ציין, כי הגידול המהיר ביצוא ענפי הכימיה, מכונות וציוד חשמלי באפריל-מאי 2001 חריגה בהשוואה לשאר ענפי התעשייה. לדבריו, השחיקה ברווחיות היצוא נמשכת ומדד עלות העבודה ליחידת תוצר ברבעון הראשון של 2001 עלה ב-1% לעומת הרבעון האחרון אשתקד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by