בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת הביטחון: מורגשת הפחתה בכמות ואיכות הפיגועים 
 
 
חדשות נענע 

עם זאת, קיים מידע לפיו ראשי החמאס והג'יהד קוראים להמשך הפיגועים; בצהריים קיימו קצינים ישראלים ופלסטינים סיור משותף ראשון בנצרים, אך פגישת התיאום הביטחוני נדחתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש שירות הביטחון הכללי, אבי דיכטר, אמר היום (ראשון) במהלך ישיבת הממשלה, כי ניתן להבחין בירידה של ממש באיכות ובכמות הפיגועים נגד ישראל בשטחים ובתוך הקו הירוק.
 
עם זאת, ראש השב"כ ציין בישיבה, כי באזור רפיח עדיין מורגשת פעילות וכי הועדות העממיות, עליהן מתקשה הרשות לשלוט, ממשיכות לפגע.

עוד הוסיף דיכטר, כי ראשי אירגוני החמאס והג`יהאד בחו"ל קוראים להמשיך בפיגועים, אך אנשי הארגונים בשטח אינם נענים לקריאה לפי שעה.
 

מאמץ פלסטיני להפחתת האלימות

גם שר החוץ, שמעון פרס, התייחס בצהריים הפסקת האש ואמר כי "יש ירידה ניכרת במספר מקרי הירי, אולם הדבר עדיין לא הגיע לרמה הנדרשת". עוד ציין פרס, בתום פגישה אחה"צ עם מזכ"ל האו"ם קופי אנאן, כי ניכר מאמץ פלסטיני להפחתת האלימות.

מזכ"ל האו"ם, הוסיף כי הוא מצפה ליישום דו"ח מיטשל הן ע"י הפלסטינים והן ע"י ישראל. "אני מצפה משני הצדדים למלא את דו"ח מיטשל במלואו, תוך הסתייעות בקהילייה הבינלאומית שהתגייסה לשם כך", אמר אנאן.
 
 

סיור משותף ישראלי-פלסטיני ברצועה

בתוך כך, לראשונה מאז פרוץ העימות ערכו בצהריים קציני תיאום ישראלים ופלסטינים סיור משותף באיזור צומת נצרים בצפון רצועת עזה.

השניים ביקשו לעמוד מקרוב על קיום הבנות הפסקת האש, זאת לאחר שצה"ל הסיג קודם לכן את כוחותיו המשוריינים לאחור ואף הסיר את מחסומי הדרכים.

למרות זאת, פגישת התיאום הביטחוני שהייתה אמורה להתקיים הערב נדחתה ע"י הפלסטינים, זאת בעקבות טענותיהם כי ישראל אינה מקיימת במלואן את התחייבויותיה במסמך טנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by