בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחריות כבדה על העובדים מהבית לעמוד בדד-ליין 

אחריות כבדה על העובדים מהבית לעמוד בדד-ליין

 
 
מערכת דה-נט

כך קבע בית המשפט בפסק דין חדשני, שעסק במעצב אתרי אינטרנט, שעבד מהבית, ותבע את מעסיקו; יועצים משפטיים: מדובר בפסיקה עקרונית, העשויה לחולל מיפנה בחוזי התקשרות בענף ההיי-טק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסק דין חדשני של שופט בית הדין לעבודה, יצחק לובוצקי, מכיר בעבודה מרחוק כצורת התקשורת שונה בין עובד למעביד, המטילה אחריות רבה יותר על העובד.
 

עיתון "ידיעות אחרונות" מדווח, כי מדובר בפסק דין שעסק באדם שנשכר לעבודה כמעצב אתרי אינטרנט עבור חברה.

על פי התביעה הוא החל לעבוד במעבדות החברה, ולאחר מספר ימים ביקש לעבוד מהבית. המעסיק נעתר לבקשה, אולם היתנה את הסכמתו בהתחייבות של העובד לסיים בביתו בניית אתר אינטרנט מסוים.

אחרי 18 ימי עבודה בלבד, החליט המעסיק לוותר על שירותי העובד. הוא שילם לו שכר מלא על הימים שעבד במעבדות החברה, ושכר חלקי תמורת הימים בהם עבד מביתו, בטענה שהוא לא השלים את עבודתו.
העובד מצידו האשים את המעסיק בכך שלא סיפק לו את התכנים הנחוצים להשלמת המשימה ותבע את יתרת הסכום.

בית הדין לעבודה דחה את תביעת העובד, היות שראה בהעסקה מהבית התקשרות חדשה בין הצדדים, וקבע, כי "משהסכים העובד ואף יזם את העתקת עבודתו ממעבדת המחשבים לביתו, צריך היה לקחת בחשבון שעובדה זו מעלה את רמת אחריותו לביצוע היעדים שהתחייב להם".

יועצים משפטיים בחברת "חשבים", המתמחה בעיבוד מידע ביחסי עובד-מעביד, אומרים כי מדובר בפסיקה עקרונית לגבי העסקת עובדים בשיטת עבודה מרחוק, העשויה לחולל מיפנה בחוזי התקשרות בענף ההיי טק.
בחברה אומרים, כי "ייתכן שמעסיקים ינסו להפוך את העמידה במשימות לתנאי קובע לצורך תשלום שכר, וכי עובדים ינסו להגן על עצמם מפני הפסד שכר, אם לא הצליחו לעמוד במשימה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by