בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורכית סוגרת את Edsl 

אורכית סוגרת את Edsl

 
 
מערכת דה-נט

החברה, שעסקה בתשתיות גישה לאינטרנט מהיר לבניינים, נרכשה על ידי אורכית במאי 2000 תמורת כ-32 מיליון דולר במניות; 45 עובדי החברה פוטרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת Edsl, המצויה בבעלותה המלאה של חברת אורכית, הגישה אתמול (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשת פירוק, לאחר שהתברר כי היא חדלת פירעון. החברה עסקה בפיתוח ושיווק תשתיות גישה לאינטרנט מהיר לבניינים. על פי הבקשה, בדצמבר 2000 החליט דירקטוריון החברה להפסיק את פעילותה, בשל מצבו הקשה של שוק התקשורת העולמי והמקומי, ובשל המצב בשוק תשתיות הגישה לאינטרנט מהיר לבניינים. כחודש לאחר קבלת ההחלטה פוטרו 45 עובדי החברה.
 
Edsl הוקמה ב-98` על ידי ארז אבידן ואמנון פטשק, שפרשו מקבוצת רד-בינת שבבעלות האחים זיספאל. מרבית עובדי החברה היו מהנדסי פיתוח שעבדו בישראל. לחברה היה גם סניף אמריקאי שעסק בשיווק המוצרים. במאי 2000 נרכשה החברה על ידי אורכית תקשורת בעסקת מניות בהיקף של 31.9 מיליון דולר. בעלי המניות של Edsl קיבלו 750 אלף מניות של אורכית לפי שער של 42.5 דולר למניה.

רכישת הטכנולוגיה של Edsl נועדה להשלים את טכנולוגיית ה-ADSL של אורכית, המאפשרת לספק שירותי תקשורת בפס רחב. השימוש במוצרי אורכית דורש מרחק קצר בין מרכזיית חברת הטלפון לבית הלקוח, כדי לספק גלישה באיכות גבוהה. הציוד של Edsl, המיועד להתקנה במקטע התקשורת האחרון, אמור היה להסיר מגבלה זו באמצעות בניית רשת תקשורת נתונים מסוג איתרנט בבנייני מגורים או בתי מלון, המתחברת אל הציוד של אורכית. באופן זה יכול הלקוח לגלוש במהירות של 10 מגה-ביט לשנייה.

ברבעון הראשון של 2001 דיווחה אורכית, הנסחרת בבורסת נאסד"ק, על הפסד של 4 מיליון דולר לפני הוצאות למחיקת מוניטין בשל רכישת Edsl. בנוסף, רשמה אורכית הפסד תפעולי של 8.5 מיליון דולר והפסד נקי של 8.8 מיליון דולר. מניית אורכית נסחרת כיום במחיר של כ-2 דולרים למניה.

לבקשת הפירוק, שהוגשה באמצעות עו"ד חגית בלייברג, מצורף דין וחשבון לגביית חובות ונכסי החברה, החתום על ידי יצחק תמיר, דירקטור בחברה. מהדו"ח עולה כי לחברה אין רכוש והיא חייבת לאורכית 7.2 מיליון שקל, וסכום נוסף של מיליון שקל לחברת פלקסטרוניק ממגדל העמק. בדו"ח מצוין כי לטענת חברת פלקסטרוניק, סכום החוב כלפיה גבוה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by